У Венесуелі власників змусять продавати житло орендарям

Новий закон про оренду підписав лідер Венесуели Уго Чавес. Згідно з документом, власники зобов’язані продавати житло орендарів, якщо ті знімають його понад 20 років.

У теж час таке житло буде викуповуватися за ціною, яка нижча від ринкової. Закон передбачає, що чим довше мешканці орендують квартиру або будинок, тим більше для них буде знижка. А різницю між ринковою ціною і ціною продажу буде компенсувати держава.

Венесуельський лідер вважає, що новий закон дозволить вирішити проблему житла серед бідних верств населення, а також зробити права орендарів більш розширеними.

Законом також передбачається, що створення фонду, кошти якого будуть видавати позики орендарям, які бажають викупити орендоване житло.

Штрафи аж до конфіскації майна на користь держави заплатять ті власники житла, які не удостоїлися зареєструвати свою нерухомість. Також закон не дозволяє власникам вимагати з орендарів заставу.

Чавес зазначає, що в багатьох венесуельських містах дуже часто власники володіють 15-20 будинками, при цьому, не живучи в країні.

Однак багато критики бачать в цьому підступ. Вони заявляють, що Чавес зробив такий хід для того, щоб компенсувати провал держпроекту щодо будівництва доступного житла в країні. А голова Палати нерухомості Венесуели Аквилес Мартіні зазначив, що новий закон повністю порушує принципи приватної власності.

Нагадаємо, в лютому поточного року венесуельський лідер оголосив про запуск програми будівництва житла, мета якої — в найближчі сім років звести 2 млн. об’єктів нерухомості для малозабезпечених громадян.

Планувалося до кінця року здати в експлуатацію 153 тисяч об’єктів, однак було побудовано лише 85 тисяч.