У центрі Києва знищується черговий памятник архітектури. ФОТО

У будівлі, яка є пам’яткою архітектури і має охоронний номер 402, по вулиці Марії Заньковецької, 6, йде самовільне капітальний ремонт даху з надбудовою без дозвільних документів та з небезпечними для жителів наслідками.

В громадську організацію «Громадський контроль будівництва» звернулися мешканці будинку № 6 по вулиці Заньковецької з проханням допомогти відстояти право на безпечне життя у своєму домі.

Спостерігачами «Громадського контролю будівництва» була проведена перевірка і зафіксовано наступне: у будинку демонтовано дах – дощова вода потрапляє безпосередньо в приміщення і руйнує вікове будівля з дерев’яними перекриттями. В під’їзді влаштований склад будівельних матеріалів, які перешкоджають пересуванню мешканців будинку, особливо важко людям похилого віку та людям з обмеженими можливостями, що проживають за даною адресою. Жителі продемонстрували спостерігачам організації свої квартири, які знаходяться в аварійному стані, і особливо підкреслили, що регулярне перевезення надважких матеріалів в ліфті може передчасно вивести його з ладу, а фундамент не витримає додаткового навантаження.

У відповідь на запит громадської організації «Громадський контроль будівництва» в КМДА подтведили, що будинок № 6 по вулиці Заньковецької (прибутковий будинок 1915 споруди) знаходиться на обліку як об’єкт культуного спадщини – пам’ятник архітектури (Наказ Міністерства культури і туризму України від 07.09.2006, має охоронний номер 402). Згідно із законодавством, перебудова та реконструкція пам’яток архітектури потребують отримання дозволу у виконавчих органах влади.

На запит «Громконтроля» Інспекція державного архітектурно – будівельного контролю в Києві повідомила , що не видавала і не реєструвала документів, які б давали право на виконання підготовчих або будівельних робіт на даху зазначеного будинку.

Таким чином замовник реконструкції даху діє нелегально, всупереч законодавству України та нехтуючи всіма нормами безпеки будівництва і історією Києва.

Організація і надалі буде відстоювати права громадян на безпечне житло і сприятиме приведення в первісний стан постраждалих квартир і наведення порядку в приміщеннях загального користування.

Довідка: за запитом Громконтроля Київська ДАБІ повідомила , що за даною адресою зареєстровані декларації про початок виконання будівельних робіт з реконструкції житлових квартир і зареесрованы декларації про їх готовності ; видано дозвіл на реконструкцію підвального приміщення та вхідної групи , але цей об’єкт в експлуатацію не приймався . За фактом затоплення квартир, КП УЖГ «Хрещатик» було проведено перевірку та складено акт. Це свідчить про те, що замовник реконструкції даху діючи нелегально, вже завдав матеріальної та моральної шкоди співвласникам (мешканцям ) будинку. За даним фактом на місце події приїжджали представники громадської організації «Громадський контроль будівництва», де зафіксували факт не просто заливання, а цього потопу. В даний час жителі задаються питанням, хто і за які кошти здійснить компенсацію за завдані збитки, забудовник не визнає своєї провини, посилаючись на КП УЖГ « Хрещатик», хоча факт порушення чинного законодавства має місце з боку забудовника. Також громадської організації «Громадський контроль будівництва» стало відомо, що КП УЖГ «Хрещатик» також не видавав забудовнику жодних погоджень реконструкції покрівлі та надбудови мансарди в будинку, що є пам’ятником архітектури, по вул . Заньковецької № 6, р. Києва.