У столиці зявиться новий житловий масив

Створення четвертої гілки київського метрополітену дозволить створити в столиці новий житловий масив в районі аеропорту «Жуляни». Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.

Зараз майже завершується будівництво станції метро «Іподром», відкриття станції заплановано на кінець жовтня.

«Ця станція і гілка метро цілому зніме навантаження, яке лягає на наземний транспорт, маршрут якого проходить через вулицю 40-річчя Жовтня. Відтепер люди, що проживають у житловому масиві Теремки-1 зможуть абсолютно комфортно доїхати до центру. Разом з тим з часом відкриється вулиця Конєва, яка за Малої кільцевої буде спускатися на Червонозоряний проспект, що також розвантажить пр. 40-річчя Жовтня», – розповів В. Лисов.

Разом з тим можна говорити і про створення нового житлового масиву у Києві, який може з’явитися в районі аеропорту «Жуляни», якщо там буде правильно розроблена транспортна інфраструктура, в тому числі і підземна.

«Можна говорити про стратегічний розвиток четвертої гілки метро (з Троєщини і до Кільцевої дороги – Ред.), яка підхопила б аеропорт і всю прилеглу територію Чоколівки і т. д., де знаходиться досить багато промислових зон. Це дозволить розвинути цю частину міста для проживання та розвитку. І якщо буде заплановано створення станцій метро в цю сторону і в Генплані приблизно чітко буде прописано, що і коли буде відкриватися, то в цій частині почне розвиватися наземна інфраструктура і ми побачимо нову частину міста.

Київ повинен будувати приблизно 2,5 млн. квадратних метрів щорічно. На сьогодні ми мали максимальний темп зростання будівництва в минулому році – 1,4 млн. т. е. ми маємо в запасі ще близько мільйона квадратних метрів. І ось виникає питання, де їх будувати? В депресивних зонах – не можна, область нас не пускає, тому необхідно таким чином переглянути цю частину міста і можна зробити її новою зоною житлової забудови», – сказав В. Лисов.

Нагадаємо, наступного року планується повністю закінчити створення станцій метро Куренівсько-Червоноармійської гілки.

«Наразі уряд розглядає можливості нових субвенцій у бюджет Києва для будівництва цієї лінії в розмірі десь 600 млн грн., щоб можна було виконати всі початкові роботи і розпочати будівництво наступної станції мілкого залягання – Теремки. Якщо буде хороше і правильне фінансування, то до Дня Києва відкриємо і цю станцію. І в наступному році ми подаруємо Голосіївському району повністю закінчену гілку довжиною 22 км, яку можна буде проїхати за 40 хвилин в інший кінець, а до центру міста – за 20 хвилин», – зазначив В. Лисов.