У столиці скоро не буде місця для будівництва нового житла

Експерти запевняють, що в Києві залишилося дуже мало вільної землі для будівництва. А адже до 2025 року у столиці хочуть збільшити площу житла на 50%.

Де це все будуть будувати, територію міста адже не розтягнеш? Тут немає гарантії, що в хід підуть зелені зони або землі під підприємствами.

Хоча є думки, що місто потрібно розвивати не вгору, а вшир, приєднуючи передмістя. «ГолосUA» вирішив розібратися, чи потрібні Києву «нахлібники» у вигляді міст-супутників.

Навантаження на плечі бюджету

Одним із затятих прихильників розширення меж Києва є його колишній мер Олександр Омельченко. Він вважає, що будівництво десятків мільйонів квадратних метрів житла, як це заплановано у Стратегії розвитку Києва до 2025 року, неможливо на тій території, яка сьогодні є у міста. Мовляв, у цьому питанні поняття «щільніше» не підходить і потрібно «пристебнути» до Києва довколишні села, де і будувати столичне житло.

Але на думку ще одного київського екс-градоначальника Леоніда Косаківського, ця ідея скидається на марення. «Київ не гумовий, він всіх прийняти не може, – заявив «ГолосUA» Косаківський. – Що дасть приєднання, наприклад, Вишгорода та Броварів? Давайте ще Вінницю сюди «підключимо».

Київ задихається в своїх межах, влада вже не справляється з тією навантаженням, яка зараз є на території міста. А всі ці приєднання – додаткове навантаження на інфраструктуру столиці. До того ж, потрібно чимало коштів для розвитку сіл і містечок навколо столиці. Все це ляже на плечі» бюджету Києва».

Леонід Косаківський запевняє, що потрібно дотримуватися світового досвіду і розвивати передмістя столиці, а не намагатися їх приєднувати до Києва. «Варто спочатку вирішити проблему київських мікрорайонів і, зокрема, лівого берега.

Адже у нас є два Києва: центр – з сяючими вітринами і зовсім занедбані околиці. У містах-супутниках потрібно створювати робочі місця, тоді і в Київ буде менше людей тягнутися, зменшиться навантаження на інфраструткруру».

Один начальник на київ і область

Колишній глава міськадміністрації Києва Іван Салій вважає, що приєднання міст і сіл до Києва ні до чого доброго не призведе.

«Ось село Жуляни увійшло в Київ понад 20 років тому і що там за цей період зробили? Так, побудували шляхопровід, водопровід роблять, але не розвивається так, як потрібно.

Село Бортничі теж в свій час приєднали до столиці. Але київська влада так і не усунули жахливий сморід на станції аерації. Так, жителі Бортничів отримали київську прописку, але їм не створили в повній мірі комфортні умови для проживання», – каже Іван Салій.

Він також нагадав, що у свій час на референдумі жителі Вишгорода проголосував «за ” вступ» до Києва, і до такого кроку був готовий Васильків.

«Але ким би був мер Вишгорода при такому розкладі? Одним з начальників Жеку у Києві і не факт, що він міг би потрапити на прийом до мера Києва. А потрібно розвивати агломерації, як весь світ.

Вони передбачають, що всі мери міст і голови сільрад, а також мер столиці збираються на рівних і розробляють план розвитку цілого регіону», – розповів колишній голова КМДА.

Виявляється, Іван Салій після виборів збирається звернутися до Президента з пропозицією, що на Київ і Київську область повинен бути один губернатор і одна адміністрація. «У всіх міст будуть свої бюджети, але на окремі об’єкти піде загальне фінансування. Той же сміття потрібно переробляти і в Києві, і в Борисполі, і в Броварах, – продовжує Салій.

– Побудувати, наприклад, в Бориспілському районі сміттєпереробний завод і звозити на нього відходи з лівого берега столиці та прилеглих районів області. З державного і місцевих бюджетів виділять на будівництво гроші, а контролювати процес і відповідати за це буде губернатор Київського регіону. Також можна вирішувати й інші проблеми.

Офіційно

Олександр Попов, голова КМДА:

«Можливо, це питання є цікавим для обговорення, але для цього потрібні інвестиції, і в першу чергу з бюджету Києва. Думаю, що нам є куди витрачати гроші і без збільшення меж столиці.

Тим більше, що КМДА з обласною держадміністрацією знайшли порозуміння у питанні кордонів області та столиці. Тепер ми зможемо остаточно сформувати свої генеральні плани та визначити стратегію розвитку».

Анатолій Присяжнюк, голова облдержадміністрації Київської області:

«У рамках реформ В подальшому такий варіант можна розглядати. Але на даний момент питання про це не стоїть на порядку денному. Щоб приєднати до столиці території області, потрібно приймати низку законів, а також межі адміністративних одиниць ніхто не погодиться міняти».

А як у них?

З 1 липня площу Москви стала більше на 148 тис га! До столиці Росії приєднали ряд міст і поселень на південному сході від мегаполісу. На території «нової Москви» вже думають перекинути деякі держоргани.

Крім цього, збільшилася і населення столиці Росії, адже на приєднаних територіях проживає близько 230 тис. осіб, всі вони автоматично стали москвичами.