У столиці продають квартири в будинку, який ніколи не збудують

У Києві – нова будівельна афера: інвесторам пропонують вкласти гроші в житловий комплекс на Троєщині, який ніколи не збудують. На місці, де вже через рік обіцяють багатоповерхівку, немає ні робітників, ні техніки. Це не дивно, оскільки ділянка, на якому нібито буде будинок, відведена під будівництво школи, повідомляє телеканал НТН.

Між тим, в місті чимало банерів з рекламою “липового” будинку. На картинці – гарний будинок, приємна ціна за квадратний метр. 7500 гривень – ціна, якої на столичному ринку нерухомості не зустрінеш. При цьому ділянка за адресою Драйзера, 40, де обіцяють появу нового будинку, огороджена будівельним парканом.

Втім, що там відбувається насправді, можна побачити тільки зверху. Жодних будівельних робіт не ведеться. А все тому, що ні землі, ні дозволів на будівництво багатоповерхівки у компанії немає.

По цій ділянці колись була укладена інвестиційна угода на будівництво, сьогодні районна державна адміністрації виграла всі суди та інвестиційна угода розірвана, розповів Сергій Левцов, керівник ГУ Держземагентства у Києві.

На сьогоднішній день у відповідності з інформацією, що міститься в державному земельному кадастрі, цей земельною ділянкою користується Деснянська райдержадміністрація, цільове використання – під навчальні заклади.

Між тим діяльністю компанії-забудовника зацікавилися правоохоронці. Адже нічого не будуючи, спритники вже продають квартири. Зараз столична міліція відкрила кримінальне провадження за трьома статтями кримінального кодексу України – перевищення службових повноважень, шахрайство і підробка документів. Тому правоохоронці закликають киян не інвестувати гроші в повітря.

“Якщо ви бачите такі оголошення на житловому масиві Троєщина, будьте уважними, перевіряйте цю інформацію, щоб не втратити свої гроші”, – радить Ольга Білик, в. о. керівника відділу ГУ міліції Києва.

Тим часом, за телефонами, вказаними на сайті забудовника, повідомили: незабаром кіоск відділу продажів запрацює прямо біля будмайданчика і обіцяють, що скоро почнеться і зведення багатоповерхівки.

“Там зараз йде ремонт, будується повноцінний відділ продажів, і десь через тижнів зо два-три ми будемо перебувати там. Поки ми тут знаходимося, бульвар Праці 6”, – кажуть у продавців “липових” квартир стверджуючи, що будинок буде побудований в четвертому кварталі наступного року.

Чому, незважаючи на відкриті кримінальні провадження, тут і далі продають неіснуючі квартири – питання до правоохоронців. Єдине, що майже очевидно – житлового комплексу на Драйзера 40 не буде.