У столиці дефіцит дешевого житла

Дешевого житла в Києві не залишилося, торгуватися не хочуть. В надії на зростання цін багато зняли квартири з продажу.

«Шукаю квартиру із серпня. Хочемо придбати «двушку» ціною до $70 тис. І зараз лікті кусаю собі, що ще тоді нічого собі не доглянули, – розповідає менеджер столичної компанії Світлана. – Якщо в серпні в районі Вишгороду пропонували з десяток нормальних варіантів, то зараз добре, якщо набереться 2-3. Та й ціни підскочили. Влітку з легкістю можна було знайти хрущовку в цьому районі за $63-65 тис., а зараз червона ціна на них – $67 тис. І ніхто не хоче торгуватися».

Як пише Сегодня, спостереження дівчата підтверджують і експерти.

«Нормальні квартири в економ-сегменті, до $80 тис., у вересні вимели дочиста, – розповідає віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Ліга експертів», фахівець з нерухомості Світлана Бовсуновська. – Якщо влітку можна було купити за $50 тис. хорошу «одиничку», то зараз за ці гроші можна розраховувати тільки на гостинку».

«Після ажіотажного попиту в серпні-вересні в сегменті дешевих квартир утворився дефіцит, – підтверджує і директор ріелторської компанії «Золоті ворота» Олексій Холмецький. – На цінах це не дуже позначилося. Скажімо, тепер нивские хрущовки-«двійки» коштують $65-67 тис., тоді як раніше – $63-65 тис».

«Але говорити про подорожчання не варто, – каже директор АН «Український дім» Руслан Безуглий. – Квартири за такими завищеними цінами були і раніше, їх ніхто не брав, ось вони і залишилися в базі».

Причини. Перша – багато господарі зняли з продажу свої квартири. «Пояснюють це тим, що повернулися кредити і, мовляв, до весни квартири подорожчають», – говорить Світлана Бовсуновська. Друга причина – чутки про другу хвилю кризи. Люди не впевнені в завтрашньому дні, от і прагнуть вкласти гроші у щось вартісне.

«Крім того, сьогодні просто смішні ставки за депозитами в доларах, і гроші не особливо вигідно тримати на них. Тому багато в серпні-вересні познімали свої вклади і вклали їх у великі покупки», – розповідає Олексій Холмецький.

Історія киянки Олени Мінченко підтверджує слова експертів. «Ми кілька років збирали гроші на «двушку» в новобудові, – розповідає дівчина.- Але коли в серпні з’явилися чутки про нову кризу, вирішили забрати гроші з банку (злякалися, що депозити знову заморозять) і купили за $60 тис. 2-кімнатну хрущовку».

Ажіотаж спав. Можна говорити про те, що ринок нерухомості виходить з депресії?

«Ні, – вважає Руслан Безуглий. – Вже зараз хвиля ажіотажу спала, і ринок нерухомості повернувся в сонне русло. Адже купівельна спроможність населення зросла. А іпотека все ще невигідна». Те, що ажіотаж спав, підтверджує і Олексій Холмецький.

«Найближчим часом житло дорожчати не буде. Зараз всі угоди відбуваються по квартирах не дорожче $70 тис. І передумов для того, щоб покупці змогли потягнути більш високі ціни, немає».