У США забороняють будиночки на деревах і садових гномів

Галявина перед будинком – приватна власність, однак це не означає, що з нею можна робити все, що заманеться, в усякому разі, не в США.

Строкате віяло правил, вказівок і покарань відрізняється від штату до штату, дивуючи не тільки іноземців. Тепер незаконно встановлені лотки з лимонадом або будиночки на деревах загрожують господарям штрафами, а домовласники змушені отримувати дозволи, щоб просто зайнятися хобі на своїй власній землі.

Журнал Time склав список нових табу для галявин перед будинком.

1. Городи

Враховуючи епідемію ожиріння Америки, здається дивним, що будь-яке міське співтовариство буде проти розведення овочів, і все ж, у таких містах, як Орландо (штат Флорида), Талса (штат Оклахома) і Фергюсон (штат Монтана) чиновники прийняли саме такий закон. А мешканка штату Мічіган влітку 2011 року провела 93 дня у в’язниці, відмовившись знищити свої грядки.

Міська влада мотивує своє рішення непривабливим виглядом грядок, а домовласники в районах, де такий закон поки що не набув чинності, поспішають використовувати послуги озеленювачів, щоб зробити їстівне красивим.

2. Маленькі безкоштовні бібліотеки

Минулої осені в селі Вайтвиш Бей, штат Вісконсін, місцеві власті прийняли закон, що забороняє встановлення поштових скриньок і схожих об’єктів перед будинками. З-за цього закону двом місцевим церквам довелося прибрати з галявин поштові скриньки-бібліотеки. За формою вони нагадували міні-каплиці і були заповнені книгами, які всі бажаючі могли взяти безкоштовно. Тільки у Вісконсині існують сотні таких “маленьких безкоштовних бібліотек”, і тисячі по всьому світу. Однак чиновників це не зупинило.

3. Садові гноми

У містечку Порт-Оранж, штат Флорида, згідно з новим законом за будь-яку статую або структуру на галявині власникові загрожує штраф. Так одному з мешканців довелося платити $100 в місяць, поки він не позбавився від баскетбольного кільця на під’їзній дорозі до дому.

4. Білизняні мотузки

Заборона на білизняні мотузки (введений в минулому році в селі Грейт Нек, Лонг Айленд) – часте явище в американських містечках, де у міської влади існує думка, що сушка білизни на вітрі знижує вартість нерухомості. Однак активісти іноді примудряються відстояти свої права – і заборона на сушку білизни з 2002 року був визнаний недійсним в Саутгемптоні, Лонг Айленд, після тривалих демонстрацій місцевих жителів.

5. Дивани

Дивани на галявині або ґанку будинків заборонені в Дареме, штат Північна Кароліна, і Хантінгтон, штат Західна Вірджинія, до яких планує приєднатися і Грейт Нек, Лонг Айленд.

6.Вуличні розпродажі

Щоб жителі не перетворювали свої газони в постійно працює секонд-хенд, у багатьох містах з’явилися закони, що забороняють городянам організовувати розпродажі без необхідності (тобто частіше ніж 4 рази на рік). Для розпродажу необхідно отримати дозвіл у муніципалітеті – зазвичай воно коштує близько $1. Проте у містечку Лонг-Біч, штат Каліфорнія, такий дозвіл обійдеться в $17, а розпродаж може тривати протягом максимум трьох днів поспіль, з 8 до 15 годин, і за однією адресою, можуть бути організовані тільки 2 розпродажі в рік.