У скільки обійдеться оренда квартири в різних столицях світу?

Оренда житла — актуальне питання для людей у всіх куточках планети. Багато їдуть шукати щастя в столиці своїх країн, де ціни на житло, так і на інші послуги набагато вище, ніж у провінції.

У скільки обійдеться квартира в різних столицях світу?

Україна

Зняти квартиру в Києві можна від 300 євро в місяць.

У столиці України за останні роки стало вигідніше знімати дво-, трикімнатні квартири (від 380 євро). У кожному конкретному випадку мають значення метраж, наближеність до центру міста, технічний стан житла, транспортна доступність, характеристики району. У центрі міста ціна на квартири значно вище. Як правило, орендодавці вимагають від наймачів оплатити не тільки перший, але і останній місяць проживання.

У Києві все більш популярною стає колективна форма оренди житла. Приїжджі працівники київських підприємств і студенти знімають квартири по 2-4 людини. Сьогодні досить часто дві-три пари об’єднуються, щоб разом знімати «двійку» або «трійку». Самі того не бажаючи, приїжджі жителі Києва заганяють себе в так звані «комуналки».

Росія

Саму скромну квартиру в Москві можна зняти за 600 євро в місяць.

Московське житло якомога ближче до центру міста або поряд з метро обійдеться орендареві мінімум 800 євро. Ціни на багато квартири сильно завищені. «Природа» слов’ян так влаштована, що, по суті, вони не дуже люблять напружуватися. Не бажаючи витрачати час на те, щоб грамотно скласти своє оголошення, пошукати альтернативні варіанти, вони примудряються зняти за 600 євро в місяць квартиру, реальна ціна якої не перевищує 300 євро.

Білорусь

Квартиру в столиці Білорусії можна орендувати за ціною від 280 євро в місяць.

По сформованій ринковій практиці оренди власники включають комунальні платежі у вартість квартири. Двокімнатна квартира в Мінську буде коштувати близько 350 євро, трикімнатна — від 380 євро в місяць. Незважаючи на велику кількість ріелторських агентств, багато продовжують здавати і знімати нерухомість в столиці по-старому — за допомогою знайомих знаходять варіанти, а про вартість оренди домовляються між собою.

Польща

Орендувати квартиру у Варшаві можна від 500 євро.

Знімаючи квартиру у Польщі, слід пам’ятати, що комунальні послуги зазвичай не включаються у вартість оренди. Як правило, орендарі оплачують електрика і газ щомісяця, а за воду доводиться доплачувати в кінці року або після закінчення орендного договору.

У більшості випадків квартиранти платять вперед 1-2 обумовленої суми квартплати, яка зараховується орендодавцем як страховий депозит. Знімаючи квартиру, слід уважно вивчити договір оренди, зокрема пункти, що стосуються відповідальності квартирантів за вихід з ладу обладнання житла, водопроводу і опалювальної системи.

Німеччина

У Берліні оренда скромній однокімнатній квартири в місяць обійдеться в середньому близько 240 євро.

Берлін по праву вважається найдешевшим містом, якщо говорити про ціни на житло не тільки в Німеччині, але й у всій Західній Європі. Крім того, в Берліні найбільш вигідну для осіб, які змушені знімати житло, співвідношення між заробітною платою та витратами на оренду квартири. Так, наприклад, оренда хорошої квартири з двох кімнат в центрі столиці німецької держави обійдеться квартиронаймачеві в 450-500 євро в місяць. Особливо багато упорядкованих квартир сьогодні здається в оренду на території східній частині Берліна.

Франція

Невелика квартира в Парижі обійдеться в місяць мінімум 800 євро.

Немає нічого дивного в тому, що оренда квартир у Парижі — досить дороге задоволення. Ціна на житло у французькій столиці залежить від кількості квадратних метрів. Кожен метр квартири з видом на Єлисейські Поля виллється любителю красот Франції в суму від 30 до 40 євро. Тим не менш мисливців пожити в одному з найкрасивіших міст Європи вистачало завжди, і наші дні — не виняток.

У спальному районі міста, який є улюбленим місцем багатьох художників і артистів, оренда мебльованою та обладнаною побутовими зручностями квартири обходиться орендарям приблизно в 1500 євро мінімум. Частіше квартири хорошого рівня на околицях Парижа обходяться на 10-20% дорожче. Однак у вартість оплати господарі, як правило, включають деякі комунальні послуги, за винятком оплати за телефон, інтернет і електроенергію.

США

Вартість квартири у Вашингтоні — від 450 євро на місяць.

У законодавчих документах США оренда квартир відображена чітко і прозоро. Так, плату за оренду квартири чи іншого житла дозволено міняти не частіше одного разу за рік. Санкції за дострокове розірвання договору найму квартир встановлені, проте майже не застосовуються, оскільки судові витрати перевищують прибуток від самої оренди.

У Нью-Йорку зняти житло ціною 150 євро в місяць цілком реально. У Штатах панують цілком демократичні ціни на оренду квартир та іншої житлової нерухомості.

На знімні квартири американці часто в змозі витрачати менше десятої частини своїх кровних доходів.

Однак поціновувачам престижних районів можна порадити квартиру на Манхеттені за тисячу доларів (близько семисот євро) на місяць.

Туреччина

Знайти квартиру в Анкарі можна від 270 євро в місяць.

Найвищі ціни на оренду житла зафіксовано в Стамбулі і Анталії. Квартира в центрі Стамбула обійдеться приблизно в 300-400 євро за місяць. Влітку багатоповерхову віллу, майже палац, недалеко від Белека, Сіда або Кушадаса можна зняти за 2000-2500 євро. Інші курортні міста відрізняються демократичністю розцінок для таких районів, як Ширнак і Муш, середній розмір оренди квартири не вище 54, Адияман — 42 євро.

Таїланд

Знайти пристойну квартиру в Бангкоку можна від 250 євро в місяць.

Дуже легко можна зняти однокімнатну квартиру-студію всього за 50-70 євро в місяць, але не кожен захоче і зможе жити в такій квартирі. Найдешевша за ціною і гідне за якістю житло недалеко від моря реально взяти в оренду за суму від 120 євро. Однак при абсолютно незначній різниці в ціні якість квартири може істотно відрізнятися.

Японія

Найскромніша квартира в Токіо буде коштувати не менше 550 євро в місяць.

По-перше, в Японії неможливо діяти без посередників. Послуги фірм складуть суму, що дорівнює місячній платі. По-друге, наймач квартири відразу ж вносить заставу, який зазвичай не менше орендної плати за два-три місяці. По-третє, потрібно обов’язково зробити подарунок господарю — «плата за ключі від квартири». Сума такого «подарунка» може становити від двох-трьох до шести розмірів орендної плати за місяць. Після всіх виплат слід довгоочікуване укладення контракту.

В Японії контракти на тривалий час заборонені законом, можна тільки на строк не менше ніж півроку і не більше двох років. А це означає, що навіть якщо ви нікуди не з’їжджаєте, то мінімум кожні два роки потрібно робити подарунок господареві. За нехитрим розрахунками, при наймі стандартної квартири площею 21 квадратний метр на бетонному будинку, квартири, яка формально здається за 55 євро за квадратний метр, відразу ж доводиться заплатити близько 4000 євро.

Слід зауважити, що орендар платить тільки за квадратні метри і отримує абсолютно порожню квартиру. В договорі, укладеному між орендодавцем і наймачем житла, детально і чітко прописуються усі умови утримання квартири та проживання. Зазвичай наймачеві квартири забороняється робити все, що може змінити зовнішній вигляд квартири. Тримати домашніх тварин найчастіше теж не можна.

У Країні висхідного сонця до вказаної за оренду квартири сумі, необхідно додати витрати на освітлення вулиці перед будинком, прибирання під’їзду і т. п. Крім того, плату за оренду квартири не входять комунальні платежі. Рахунки за них направляють клієнта або в компанію безпосередньо зацікавлені організації. У вартість квартири не включені паркування та обслуговування житла.