У січні 2013 року в Україні ввели в експлуатацію 2 млн кв. м житла

Експерти будівельного ринку відзначають, що тільки за січень 2013 р., за даними Держархбудінспекції, введено в експлуатацію 2 млн кв. м житла. Якщо порівнювати з минулим роком, то аналогічний показник відображав введене в експлуатацію житло за весь перший квартал 2012 р.

Такий результат експерти пояснюють тим, що Мінрегіон значно спростив як процедуру одержання дозволів на будівництво, так і процедуру введення завершених будівництвом житлових об’єктів, крім того продовжив термін дії так званої «будівельної амністії», яка передбачає введення за спрощеною процедурою в експлуатацію об’єктів, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

«Ліцензування будівельної діяльності Мінрегіон фактично перевів на декларативні принципи. Забудовнику, який має намір будувати об’єкт I-III категорії складності, достатньо зареєструвати декларацію про початок будівельних робіт, а не ходити по кілька місяців по різним установам за дозволом на будівництво. Про початок будівництва індивідуального будинку площею до 300 квадратних метрів достатньо лише повідомити інспекції ДАБК», – говорить президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе. Він також додає, що високий показник введення в експлуатацію житла у січні 2013 р. пояснюється тим, що насправді воно було побудовано в 2012 р., а введення в експлуатацію відбувся з якихось причин вже на початку цього року.

Щоправда, нарікає президент Конфедерації будівельників України на так звану «будівельну амністію»: «Будівельна амністія» діє не перший рік. Вже всі, хто хотів, легалізував свої будівлі, споруджені раніше без дозволу. А Мінрегіон чомусь продовжив її дію і на 2013 р. Звичайно, людям простіше спочатку побудувати, а потім легалізувати побудовано», – прокоментував Лев Парцхаладзе. Цим і пояснюється те, що з 10,75 млн. кв. м житла, введених в експлуатацію в 2012 р., 36,2% – житло, введене в експлуатацію у відповідності з «будівельної амністією».