У порожніх квартирах Іспанії можуть провести відпустку всі жителі ЄС

Сенсаційне повідомлення з’явилося в засобах масової інформації. Виявляється, порожнього житла в курортних регіонах Іспанії вистачило б для того, щоб на протязі всього сезону розмістити всі сім’ї Європейського Союзу. При цьому кожна з них могла б відпочивати на пляжі не менше двох тижнів!

Як відзначають аналітики компанії Red Feniks, зараз в Іспанії налічується 8,62 млн. об’єктів відпускного житла. Близько мільйона будинків і квартир виставлено на продаж. І значна частина з них розташована в безпосередній близькості від середземноморських пляжів. У кращому випадку, цю нерухомість власники використовують як літні дачі. В гіршому, – вона просто залишається під замком.

З іншого боку, в усіх країнах Європейського Союзу проживають близько 211 мільйонів сімей. Враховуючи тривалість курортного сезону, шляхом нескладних арифметичних дій аналітики вирахували, що порожніх об’єктів в Іспанії цілком достатньо, щоб розмістити всіх європейців на місцевих курортах на строк до двох тижнів кожного.
Так звана відпускна оренда набуває все більшу популярність серед європейців. Як правило, платити за проживання в цьому випадку потрібно набагато менше, ніж в готелях або будинках, постійно здаються туристам. Тільки в першому півріччі таким видом оренди в Іспанії скористалися 2,3 млн. іноземних гостей. Ця цифра виявилася на 18,2% більше, ніж за аналогічний період 2012 року. На частку відпускної оренди припадає вже 9% бронювань серед іноземців і 10,2% – серед іспанців.

Втім, на думку аналітиків, самі громадяни Іспанії з тривалої кризи змушені скорочувати кількість подорожей у літній період. Тому-то вони все більше віддають перевагу зупинятися у друзів або родичів, а також кооперуються, щоб, наприклад, зняти просторі апартаменти біля моря на дві-три сім’ї і заощадити гроші. Порівняно з іншими європейськими країнами, в Іспанії різниця вартості оренди в готелях та приватному секторі найбільша.