У Південній Кореї за оренду квартир платять за 2 роки вперед

Цікавим способом стягується орендна плата в Південній Кореї, а саме за два роки вперед.

Оскільки купівля найдешевшої квартири в столиці країни починається від 50000 доларів, то серед мешканців поширена оренда житла.

Якщо ви сподіваєтеся знайти варіант оренди квартири при помісячною оплаті, то можете бути розчаровані, так як подібна практика тут майже не зустрічається, – розповідає житель Сеула Чохи Сонг.

Кореєць пояснив, що принцип оренди в країні наступний: орендар повинен сплатити власнику квартири, яку хоче зняти приблизно на два роки, скажімо 20000 доларів. Коли ж орендар виселяється, власник зобов’язаний повернути йому ці гроші. Вигода для господаря полягає у тому, що за ці 2 роки він може «провернути» гроші як захоче, наприклад, покласти на депозит в банк», – пояснює Чохи Сонг.

А якщо господар не бажає або не в змозі повернути гроші орендарю, тоді квартиру можуть продати з аукціону і всі борги будуть погашені в обов’язковому порядку.

Житель Сеула розповів, що квартира, яку він орендує, обходиться йому в 1500 доларів на місяць. І він платив гроші наперед, як і інші його співвітчизники. Ще одним негативним моментом оренди в Південній Кореї є те, що комунальні послуги при цьому оплачуються окремо, додав Чохи Сонг.