У першому півріччі найбільшим попитом на ринку заміської нерухомості Києва користувалися будинки економ класу

У 2012 році основний попит на ринку заміської нерухомості Києва припадає на об’єкти класу «економ», які мають невисоку вартість домоволодіння. При цьому багато потенційні покупці воліють недорогі земельні ділянки без підряду.

Про це повідомили в прес-службі консалтингової компанії Knight Frank.

Як зазначається, за підсумками першого півріччя попит в сегменті класу «економ» змістився в бік ділянок, площа яких становить 10-15 соток. Примітно, що в попередньому році цей показник становив всього 8-10 соток.

Найбільш популярні ділянки мінімально віддалені від Києва, відзначають в компанії.

Водночас кількість покупців заміської нерухомості в елітних містечках залишається незначним, проте інтерес до такого житла поступово зростає.

Традиційно сплеск купівельного інтересу до заміської нерухомості Києва припав на весняні місяці: попит значно виріс у березні. Як зазвичай у цей місяць починається період сезонних покупок, протягом якого власники ділянок без підряду і з підрядом починають будівництво будинків, щоб закінчити роботи до настання осені.

Також в Knight Frank відзначають, що значна частина запитів і угод у II кварталі поточного року припала на готові будинки, вартість яких не перевищує $0,9 млн. При цьому середня площа купленої котеджу становить 405 квадратних метрів, а середня площа ділянки – 0,18 га.

Тим відсутність ринок заміської нерухомості в сегменті елітних котеджних містечок відчуває дефіцит пропозиції ліквідних готових котеджів. Як альтернативу покупці розглядають «вторинку» або ж купують земельні ділянки під будівництво.

Згідно з прогнозами Knight Frank, в цілому до кінця 2012 року на ринку заміської нерухомості не відбудеться серйозних коливань цін. А зростаючий інтерес покупців до інвестицій у земельні ділянки і побудовані будинки буде активізувати девелоперів до висновку нових проектів, а також до продажу землі невеликими наділами.

Хоча ринок заміської нерухомості Київського регіону характеризується наявністю проектів різних класів, його подальший розвиток в основному буде відбуватися за рахунок сегмента доступного заміського житла. Експерти Knight Frank відзначають, що саме в найближчому майбутньому проекти класу «економ» будуть користуватися найбільшим попитом у покупців.