У передмісті Києва захоплюють громадські пляжі і стріляють у дітей

Загарбники не мають на громадську землю жодних дозволів – просто ставлять паркан.

На Київщині незаконно будують приватні паркани і пристані для гігантських яхт ближче, ніж за сотню метрів від води, повідомляє Цензор.НЕМАЄ.

Стати власником ласого шматочка землі поруч з водою, на перший погляд, нескладно – в інтернеті безліч пропозицій. Журналісти зателефонували за одним з оголошень. Там повідомили, що готові без проблем продати 25 соток землі з лісом і пляжем по $ 8 тис. за кожну. Показати бажаний ділянку на березі погодилися без проблем.

Самотня жінка без дорогих речей і навіть телефону сіла в машину і показала дорогу. Але вже на місці очікував сюрприз – ділянку огородили парканом. На вході охоронець повідомив, що у нього вже інший власник. І нібито там будується санаторій. Тому пляж, який незаконно збиралися захопити одні люди, вже перехопили інші.

Жінка каже, що отримати дозвіл на володіння пляжем можна в сільраді. Або ж захопити його без будь-яких документів взагалі. Наприклад, в селі Лютіж під Києвом власник котеджу забудував не тільки берег, але й навіть шматок Київського моря забрав. Решта сусідів скромніше – присвоїли тільки пляж і нікого на державну набережну не пускають.

Іноді захист незаконно захопленій території виглядає як захист приватної власності. У селі Ясногородка, що неподалік, власник котеджного будинку почав стріляти з рушниці у дітей, які зайшли за огорожу для купання в Київському морі.

Загальноприйняте відстань для будівництва поруч із великими річками – це 100 м., кажуть екологічні прокурори. Ці ж 100 м. землі є громадськими і будувати там заборонено. “Про продаж землі в прибережно-захисній смузі мови бути не може. Людина може здійснювати господарську діяльність на ній тільки передбачену законодавством, тобто рекреаційну – це відпочинок”, – зазначає заступник Дніпровського екологічного прокурора Луїза Яковлєва.

Незважаючи на те, що це незаконно, це ще й шкідливо, переконує еколог Володимир Борейко. Каже, що намив на берегах, з допомогою яких часто намагаються обійти закон, змінює русла річок. А будівництво вбиває все живе.

“Річка поступово перетворюється в такий промисловий канал, де вже ніхто не живе. І коли рибалки або мисливці скаржаться, що у нас немає риби і у нас немає качок, то це пояснюється дуже просто – запитайте у тих, хто незаконно забудовує береги річок”, – пояснює Борейко.

І ці клопоти для власників котеджів нічого не варті. Не лякає навіть загроза тюремного покарання. Так як якщо стоять на пляжі не прості хати, і люди живуть там теж не прості.