У населення немає коштів навіть на те, щоб мріяти про квартирі, – експерт

Експерти стверджують, що в останні два місяці ринок нерухомості України помітно пожвавився. За їх словами, це пояснюється тим, що налякане курсовими стрибками населення нібито впало вкладати накопичені кошти в житло.

Між тим, голова комітету Ліги оцінювачів України Андрій Гусельников стверджує, що валютні коливання ніяк не формують попит на нерухомість.

За його словами, основні накопичення населення воліє зберігати у валюті, а в період нестабільності просто вичікують – як покупці, так і продавці.

Гусельников зазначає, що, як правило, ринок нерухомості формується попитом, а він на сьогоднішній день варіюється в межах 1-9% і то, в основному, за рахунок столиці та столичного регіону. При цьому експерт стверджує, що всі інші області залишають бажати кращого.

«Просто сьогодні у населення України немає грошей навіть на те, щоб мріяти про квартирі, тому вони їх і не купують . Так, наприклад, Донецька область – основна індустріальна міць країни – на восьмому чи дев’ятому місці в Україні по продажу квартир», – коментує ситуацію на ринку нерухомості Гусельников.

Крім того, на попит впливають побоювання населення вкладати гроші в об’єкти, які недобудовані і знаходяться на рівні забору або другого поверху. Подібна тенденція збережеться і в наступному році, відзначає Гусельников.

Також експерт прогнозує, що в 2013 році відбудеться незначне зниження вартості квадратного метра в сегменті економ-класу. Дешевшатимуть як новобудови, так вторинне житло.

Що стосується нерухомості бізнес-класу, то за прогнозом експерта, вона буде затребувана. У цьому сегменті відбудеться зростання цін до 2,5-3%. Адже попит тут дійсно перевищує пропозицію, каже Гусельников.