У минулому році середня вартість столичної еліти склала $1 млн

За минулий рік елітне житло в середньому подорожчало на 5,4% – до $7860 за «квадрат».

За підсумками її дослідження, докризовий мінімум так і не досягнуто: “зараз різниця з історичним максимумом становить близько 20%”, – говориться в огляді.

При цьому експерти компанії відзначають, що найбільш високі ціни пропозиції зафіксовані в житлових комплексах Клубний будинок на Десятинній, Diamond Hill і Fresco Sofia, у яких максимальна ціна 1 кв. м становить $15 тис і більше.

Разом з тим, середня ціна протягом року коливалася: на початку зазначеного періоду цеы квартири в побудованих комплексах знизилися з метою стимулювання продажів і підвищення конкурентоспроможності своїх об’єктів. Внаслідок цього за підсумками першого півріччя 2011 року загальне зниження середньої ціни пропозиції склало близько 5,8%.

Зазначимо, що вже в третьому кварталі минулого року з відкриттям продажів у комплексі Diamond Hill підвищення середньої вартості елітного житла становить до 13%, а в четвертому кварталі різке зростання змінилося зниженням, викликаний початком будівництва і продажів у комплексі Арт Хол, ціни в якому були значно нижче середньоринкових.

“Нові проекти відрізняються гарною якістю будівництва, високим рівнем інженерії, цікавим дизайном, ліквідними площами квартир. Дефіцит пропозиції поки дозволяє девелоперам встановлювати ціни на нові об’єкти на бажаному рівні”, – відзначають в компанії, підкресливши, що в 2013 – 2014 роках слід очікувати істотного зростання цінової конкуренції в елітному сегменті і, можливо, зниження цін по ряду об’єктів.

За даними компанії, в 2011 році середня вартість угоди купівлі-продажу елітної квартири склала $1,08 млн. При цьому нинішня динаміка будівництва нових елітних об’єктів говорить про те, що найближчим часом обсяги пропозиції не повинні істотно збільшитися.

За даними компанії, нова пропозиція елітного житла в Києві в 2012 році складе 325 квартир за рахунок продажів в проектах H Tower, PecherSKY і “Будинок на Пирогова”.

“Ми очікуємо, що сформувалася на ринку елітного житла в кінці 2011 року тенденція цінової стабілізації продовжиться і в 2012 році, значних цінових коливань не буде”, -повідомляється в звіті.

За даними Knight Frank, в Києві частка елітного житла за підсумками 2011 року склала близько 4% у загальній структурі ринку, тоді як основна питома вага припадає на об’єкти економ-класу (близько 54%).