У Москві активність орендарів офісних досягла докризових показників

Станом на сьогоднішній день активність орендарів на офісному ринку Москви порівнянна з показниками докризового періоду буму 2007-2008 років.

Про це йдеться в повідомленні компанії Cushman & Wakefield.

При цьому, як відзначають аналітики, в найближчі роки частка вакантних приміщень буде залишатися на відносно високому рівні. Якість вільних приміщень знизиться із-за прагнення орендарів переїхати в офіс такого ж класу, але на більш вигідних умовах.

В даний час в столиці пустує 1,57 мільйона квадратних метрів офісних площ класів А і Ст. Частка вакантних площ класу А становить 3,6 відсотка від загального обсягу якісних офісних площ.

Як раніше повідомляли експерти компанії Knight Frank, за перші дев’ять місяців 2011 року в Москві було куплено і орендовано 650 тисяч квадратних метрів, що порівнянно з аналогічним періодом минулого року. Аналітики відзначали, що високий рівень поглинання площ у поточному році пов’язаний з позитивними тенденціями в економіці, і, відповідно, розширенням штату компаній-орендарів, у той час як в 2010 році він був обумовлений відкладеним попитом, сформованим у 2008-2009 роках.

За інформацією компанії RRG, у вересні ставки оренди офісних приміщень у порівнянні з вереснем минулого року в середньому зросли на 16 відсотків і склали 744 долара за квадратний метр в рік. За межами Садового Кільця оренда офісів подорожчала за рік на 9 відсотків до 449 доларів за “квадрат”.