У листопаді загальний обсяг залишків кредитних вкладень зменшився

Минулого місяця загальний обсяг залишків кредитних вкладень скоротився до 793, 6 млрд. грн.

У цей період загальний обсяг залишків кредитних вкладень зменшився на 0,7% (з початку року виріс на 9,6%).

Про це повідомила прес-служба Національного банку.

У повідомленні наголошується, що зростаюча невизначеність і посилення зовнішніх ризиків відповідним чином позначилися на обсягах кредитування банками юридичних осіб.

Так, залишки за кредитами, наданими юридичним особам, у листопаді незначно знизилися як у національній (на 0,5%), так і в іноземній (на 0,7%) валютах.

Загальний обсяг залишків за кредитами, наданими юридичним особам, за місяць зменшився на 0,6% – до 594, 2 млрд грн.

Проте за 11 місяців поточного року вони зросли на 14,4%, в т. ч. в національній валюті на 17,9%, в іноземній – 8,4%.

При цьому, залишки за кредитами, наданими фізичним особам у національній валюті, в листопаді зросли на 2,6% (на 31,7% з початку року).

Однак це не компенсувало зниження обсягів кредитування в іноземній валюті, залишки за якими за місяць зменшилися на 3,7% (на 17,4% з початку року), що відповідним чином вплинуло на загальну динаміку залишків за кредитами, наданими фізичним особам.

Їх загальний обсяг у листопаді знизився на 1,2% (на 2,5% з початку року) до 199, 3 млрд грн.
У листопаді також було зафіксовано зростання процентних ставок у національній валюті та зменшення в іноземній.

Так середньозважена вартість кредитів у листопаді в національній валюті збільшилася до 18,9% з 18,7% у жовтні, в іноземній валюті зменшилася до 8,1% з 8,2% у жовтні.

Середньозважена вартість депозитів у листопаді в національній валюті збільшилася до 11,5% з 10,4% у жовтні, в іноземній валюті не змінилася і залишилася на рівні 5,2%.

На міжбанківському кредитному ринку середньозважена вартість коштів у листопаді не змінилася і залишилася на рівні 15,7%.

Нагадаємо, загальний обсяг депозитів банківської системи у листопаді знизився на 2,1% (з початку року збільшився на 12,3%) – до 464,8 млрд грн.