У Києві зростає попит на добову оренду квартир

Причини дві: на травневі збільшується кількість туристів і швидкий початок Євро-2012.

У першу половину травня на ринку нерухомості Києва була зафіксована підвищена активність на ринку подобової оренди житла. Так, порівняно з кінцем квітня, зростання попиту, а також кількості реальних угод тут становив 15-20%. Про це свідчать дані DOM.ria.ua, якими має в своєму розпорядженні ЛІГАБізнесІнформ.

Причина такого стрибка криється в тому, що в період травневих свят столиці вже традиційно відвідує безліч туристів з інших міст України, а також з-за кордону. При цьому багато з них вибирають в якості місця проживання не готелі, а саме квартири.

Слід зазначити, що ціни на подобову оренду в період травневих свят також значно зросли. Так, щоб отримати додатковий прибуток, багато орендодавців збільшували вартість оренди житла практично в два рази.

Крім подобової, зміни відбулися і в сегменті довгострокової оренди. Тут, за даними DOM.ria.ua середня ціна на оренду житла збільшилася на 1,5-2%. У той же час, попит на даному ринку також зріс – на 2-3%.

Що стосується ринку продажу нерухомості, то тут у першій половині травня спостерігався спад активності. Кількість пропозицій також значно зменшилось, так як більшість ріелторів час вихідних зняли свої об’єкти з продажу.

Нагадаємо, в містах, що приймають чемпіонат (Київ, Донецьк, Львів та Харків), середня вартість добової оренди квартир з позначкою “під євро” як мінімум удвічі вище поточних ставок. Так, у Києві 1-кімнатну квартиру можна буде зняти в середньому за 1070 грн., у Харкові – за 1100 грн., у Донецьку і Львові – 1043 і 750 грн. відповідно.