У Києві знову зявилися земельне конфлікти

Знявши ряд старих земельних питань, Київрада спровокував появу нового.

Київрада позбавила Міністерство закордонних справ права розпоряджатися земельною ділянкою на Пейзажній алеї у Києві та розірвав договір оренди з однією з компаній, яка планувала будівництво на Андріївському узвозі. Однак депутати міськради заклали основу для нових скандалів у столиці. Вони дозволили проведення початкового етапу підготовки реконструкції Гостинного двору та облаштування в ньому торгово-офісного центру.

Вчора перед початком сесії Київради під стінами Київської міської держадміністрації (КМДА) пройшло кілька мітингів. Близько 700 представників спортивних організацій вимагали від КМДА зменшити з 17% до 3% орендну ставку на знімаються ними приміщення, що перебувають у комунальній власності. За словами президента Федерації легкої атлетики Віктора Гринюка, у 2012 році міським бюджетом було передбачено виділити на спортивну сферу близько 76 млн грн, з яких 68 млн грн планувалося витратити на оплату оренди, комунальних послуг і зарплати тренерам. “На сам спорт залишається близько 6-7 млн грн. Це крапля в морі! У червні переглядатиметься бюджет міста, і ми сподіваємося на виділення додаткових коштів на спорт”,— заявив він.

Кілька десятків учасників іншого мітингу, що вийшли з гаслами про захист Києва від забудови і вирубки зелених насаджень, спробували зайняти два майданчики біля входу в КМДА. З-за цього у них виник конфлікт зі спортсменами, утверждавшими, що вони займали ці місця з семи ранку. “Ми стали тут першими!” — кричали представники спортивних організацій. “Це кияни вас фінансують і підтримують за рахунок міського бюджету”,— заперечували їм противники забудови. Протистояння навіть переросло в невелику бійку, в якій постраждала одна з жінок.

За традицією найбільш очікуваними проектами рішень, винесеними на сесію, виявилися проекти в сфері землекористування. Зокрема, були підготовлені рішення про скасування договорів оренди з компаніями, що мають земельні ділянки на Андріївському узвозі, 33/6, 14-16 і 20а. “Землекористувач протягом трьох років нічого не робив з цими ділянками і не побудував ті об’єкти, які були з ним узгоджені”,— повідомила секретар Київради Галина Герега. Однак у підсумку договір оренди був розірваний тільки з ТОВ “Фірма “Сула”, що, за інформацією ЗМІ, підконтрольна народному депутатові Петру Ющенко (“Наша Україна—Народна самооборона”). Компанія орендувала земельну ділянку на Андріївському узвозі, 33/6. Крім того, 93 депутати проголосували за позбавлення Міністерства закордонних справ права на користування ділянкою на перетині Десятинного провулка і Пейзажної алеї, який став причиною протистояння між зовнішньополітичним відомством, міською владою та громадськістю.

У той же час Київрада заклав основу для появи нових земельних конфліктів — 68 депутатів підтримали клопотання ПАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація”” про надання дозволу на розробку проекту землевідведення для реконструкції будівлі Гостинного двору на Контрактовій площі. “Жодного будівництва там ніхто вести не збирається, мова йде про його капітальному ремонті. Зараз виноситься одне-єдине питання, щоб відповідно до законодавства воно отримало ту територію, яку впродовж багатьох років займає”,— пояснив голова КМДА Олександр Попов. Однак при цьому у порядку денному сесії Київради значився проект реконструкції будівлі Гостинного двору з подальшим облаштуванням в ньому торговельно-офісного центру з гостьовою автостоянкою.