У Києві здадуть квадратних метрів 47 тис. складів

Близько 47 000 квадратних метрів складських площ буде введено до кінця поточного року в Києві.

Такий прогноз зробила консультант відділу промислової та логістичної нерухомості компанії CB Richard Ellis (CBRE) Ярослав Горбушко.

Він зазначив, що пік введення в експлуатацію припав на 2008 гол, коли було відкрито 341 000 квадратних метрів складських площ.

Горбушко також підкреслив, що в 2013 році в столиці не очікується введення в експлуатацію великих об’єктів складської нерухомості.

Раніше повідомлялося, що в першому півріччі 2012 року в Києві відбулося скорочення обсягу нової пропозиції площ на ринку складської нерухомості на тлі збереження помірної активності орендарів. Це призвело до зниження рівня вакантності до 13,8% до 17,1%.

Тоді, за прогнозами експертів CBRE, очікувалося збереження динаміки першої половини року. Також прогнозувалося, що показник вакантності на ринку складської нерухомості Києва до кінця року може знизитися на 11%.

У підсумку, в першому півріччі 2012 р. загальний обсяг зданих в оренду складських площ склав близько 100 000 «квадратів». При цьому 84% угод відбулося завдяки торговим операторам, попит з боку яких збільшився на 21% порівняно з 2011 роком.

Знаменною подією на ринку складської нерухомості Києва в першому півріччі стало відкриття логістичного об’єкта – складський комплекс «Щасливе». Його площа склала 23 000 квадратних метра. На жаль, це тільки один комплекс, який був відкритий в першому півріччі.