У Києві завершили будівництво 1 тис. квартир в довгобудах

У Києві вдалося завершити зведення 1,14 тис. квартир киян-інвесторів у будинках, роботи у яких було зупинено забудовником із різних причин.

Про це розповів голова КМДА Олександр Попов.

«Ми провели значну роботу для того, щоб міська адміністрація набула права інвестора і завершила деякі об’єкти, які забудовники практично законсервували, особливо це стосується будівництва житла. Але проблема довгобудів більш масштабна, і тут потрібна не тільки ініціатива і наполегливість міської влади, але і зміна нинішнього законодавства», – заявив голова КМДА.

Так, у 2010 р. комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ» початок добудову 8-ми житлових будинків на масиві Троєщина, 26а мікрорайон. Внаслідок цього зведено 105,607 кв. м житла – 1,14 тис. квартир.

Зараз в міськадміністрації розглядається можливість подальшої передачі КП «Житлоінвестбуд-УКБ» та КП «Спецжитлофонд» для добудови та введення в експлуатацію ще кількох довгобудів. Зокрема, будівлі на вул. Теремковской, 3, житлового комплексу на вул. Академіка Глушкова, 6, вул. Ілліча, 17, вул. Старонаводницькій, 2-20, вул. Сім’ї Сосніних, 4а та вул. Верховинній, 39/41.

Олександр Попов висловив переконання, що вирішити проблему довгобудів не тільки в столиці, але і в країні в цілому, швидше допоможе застосування практики європейських країн на законодавчому рівні.

«Ми розробили законопроект, який передбачає встановлення строку, на який надається дозвіл або земельна ділянка для проведення тих чи інших робіт. Якщо цей час закінчується, а на передбачені законом попередження немає реакції власника, то тоді місто може в односторонньому порядку скасувати прийняті рішення про відвід земельних ділянок. Також закон передбачає порядок залучення нового забудовника та фінансування завершення будівництва, шляхи відновлення прав фізичних осіб на житло», – додав А. Попов.

Закон допоможе вирішити і проблеми об’єктів нерухомості, які потребують ремонту або реконструкції, проте знаходяться в занедбаному стані і з вини безвідповідального господаря продовжують руйнуватися. Більш жорсткий закон, який передбачає вилучення майна за таких обставин, може стати хорошим стимулом для багатьох власників, а також вирішити проблему довгобудів.