У Києві вирішили поки не зноситимуть «хрущовки»

У найближчі два роки масової реалізації проектів з реконструкції або знесення «хрущовок» не буде.

Про це заявив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

За його словами, для того, щоб цю програму запустити, необхідно мати певну ситуацію на ринку житла.
Якщо така ситуація позитивна, вона дозволяє ці проекти робити виключно як небюджетні, як комерційні.

«Сьогодні місто готове організаційно, щоб запустити такі програми, але сьогодні їх не буде. Тому що вони невигідні», – прокоментував Попов.

У той же час голова КМДА зазначив, що у столиці є інші квартали, райони, які за останні два роки були модернізовані – на їх територіях були побудовані нові будинки.

«Але це не вирішує питання. Моє бачення: 2013-2014 рік у нас масово ця програма не піде. Можливо, якщо у 2014 році вона не тільки в Києві, але і в інших містах отримає держпідтримку, тоді це можна запустити на конвеєр. Але на сьогоднішній день поки ми цього зробити не можемо», – пояснив голова КМДА.

Нагадаємо, в минулому році головний архітектор Києва Сергій Целовальник поінформував, що голова КМДА доручив Головному управлінню містобудування та архітектури розробити варіанти участі міста у програмах реконструкції кварталів застарілого житлового фонду.

Також заступник начальника ГУ цього Андрій Вавріш назвав проблеми, які заважають реконструкції «хрущовок»: правове регулювання питання відселення територій та інвестиційна складова, пов’язана з економічною доцільністю вкладати в такі проекти.

За його словами, Попов висунув завдання проаналізувати весь спектр існуючих проблем, розробити кращі варіанти участі міста у цих програмах, в тому числі і формат взаємодії з інвестором. Зокрема, і розробити пропозиції щодо зміни правового поля.