У Києві введуть 180 тис. кв м торгових площ

У столиці до кінця поточного року може бути введено близько 180 тис. квадратних метрів торгових площ.

Про це йдеться в звіті компанії CBRE.

Як повідомляється, у II кварталі 2013 року на ринок торговельної нерухомості не було введено жодного професійного торгового центру, таким чином загальна пропозиція якісних торгових площ залишилося на рівні близько 690 тис. кв м. Проте близько 180 тис кв м торгових площ планується ввести в експлуатацію до кінця 2013 року.

Між тим, у минулий період попит на торгівельні площі з боку рітейлерів залишався стабільним.

За даними CBRE, будівельна активність в сегменті продовжилася: розпочато будівництво двох великих торгових центрів Blockbuster Mall (90 тис. кв. м) і Lavina Mall (100 тис. кв м). Стійкий попит на торгівельні площі з боку рітейл-операторів сприяв збереженню мінімальної вакантності в кращих торговельних об’єктах, де вакантність становила 0-2%; частка вільних площ у менш популярних об’єктах варіювалася в межах 3-5%. Вартість оренди в торгових центрах прайм-сегмента залишилася на рівні 100-170$ тис кв м/міс (без ПДВ і операційних витрат) і 55$-85$ м2/міс у менш популярних торгових об’єктах (для стандартної галерейної секції 100-200 тис кв м).

У компанії CBRE відзначають, торговий сегмент Києва, як і раніше залишається найбільш стійким в умовах кризи. Враховуючи майбутнє початок будівництва ще кількох великих торгових об’єктів, тенденція підвищення будівельної активності продовжиться за умови відсутності чергових потрясінь в економіці.

За оцінками експертів CBRE в Україні, ставки оренди на якісні торгові приміщення залишаться на колишньому рівні до кінця року на тлі стабільного попиту з боку рітейлерів. Не очікується зростання вакантності в кращих торговельних об’єктах, так як рітейлери і надалі будуть концентруватися на об’єктах прайм-сегменту. Введення в експлуатацію всього запланованого обсягу нової пропозиції на цей рік вплине на зростання конкуренції між об’єктами, що може привести до деякого зростання вакантності в менш успішних ТЦ.