У Києві вільних площ у ТРЦ стає менше

У зв’язку з появою великоформатного, центрально-міського торгово-розважального центру Ocean Plaza показники вакантності торгової нерухомості на початку 2013 року різко зросли.

Як повідомили фахівці консалтингової компанії UTG, в березні в цій тенденції зростання намітився перелом, і тепер рівень вакантності в торгових центрах Києва знову знижується.

«У квітні рівень вакантності становив 2,6%», – повідомили в UTG.

Фахівець департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Ольга Юдіна зазначила, що після помітного зростання вакантності на початку року до 2,9%, на початок травня спостерігається скорочення вакантних площ, а в найбільш успішних торгових центрах вільні площі відсутні.

«Дана тенденція зниження вакантності продовжиться до кінця поточного – початку наступного року, коли відкриються будуються великоформатні професійні об’єкти нового рівня», – зазначила Юдіна.

За даними компанії UTG, орендні ставки на площі торгової галереї в торгових центрах знаходяться в діапазоні 30-150 дол. за квадратний метр за місяць, індикативний показник середньоринкової орендної ставки становить 70 дол. за кв. м / міс. без ПДВ і експлуатаційних витрат.

Раніше повідомлялося, що інші експерти стверджували, що ринок торговельної нерухомості Києва ще далекий від насичення: на 1 тис. жителів столиці припадає лише 325 кв. м якісної торговельної нерухомості.

У розвинутих країнах ринок вважається умовно насиченим при показнику 600-700 кв. м на 1 тис. жителів.