У Києві шахраї провернули аферу з елітними квартирами на 2,5 млн. доларів

У Києві Печерський суд засудив чотирьох шахраїв, які торгували квартирами в елітному будинку на Печерську.

Аферисти привласнили понад 2,5 млн доларів. У прокуратурі Києва кажуть, що вони торгували квартирами, підроблюючи договору з підписами керівників «Київміськбуду» та квитанції про оплату.

Афера відбувалася в 2005-2006 роках і спливла, коли частина інвесторів прийшла розбиратися з тими, хто ставив підписи. Суд тривав чотири роки, постраждалих — 15 осіб. Про це нам розповіла заступник начальника управління прокуратури Києва, яка підтримала обвинувачення, Ольга Варченко. Постраждалі, серед яких відомі люди, кажуть, що їх набагато більше.

Два головних організатора афери — 58-річна народна цілителька (грузинка, громадянка РФ, як пізніше з’ясувалося, вона з 2004 року в міжнародному розшуку в Інтерполі) і 55-річний киянин, який називав себе президентом великої фірми і одночасно головою правління «Фонду соціального захисту співробітників та ветеранів зовнішньої розвідки України». Правда, за словами Варченка, причетність до розвідникам він нічим не підтвердив. Ще дві учасниці групи — 30-річна співробітниця банку і 39-річна племінниця головного організатора.

У прокуратурі кажуть, що по нахабства цю аферу можна порівняти тільки з «Елітою-Центром». «Тільки в «Еліті» торгували квартирами, які самі будували, а тут підробляли договори на житло в будувалася будинку і підписи керівників ХК «Київміськбуд» — президента та його заступника», — сказала нам Варченко. За її словами, шахраї залучали клієнтів цінами — на 30-50% нижче вартості квартир.

«Потерпілі, а їх 15 чоловік, платили готівкою від 130 тис. до 3,5 млн грн., тобто перший внесок або всю суму. А потім їм приносили липові квитанції. Всього засуджені привласнили близько 13 млн грн (при курсі долара 1 до 5. — Авт.). Розкрилася афера, коли деякі інвестори пішли до керівництва холдингу і з’ясували, що ні за якими документами вони не проходять. Зловмисників знайшли швидко, оскільки вони і не ховалися», — сказала нам Ольга Варченко. Зараз усі четверо в СІЗО, найсуворіший вирок отримали головні організатори — 9 років в’язниці. Їх майно арештоване, правда, його оцінюють в 1,2 млн грн — це лише 10-та частина від суми збитку потерпілих.

СЕРЕД ЖЕРТВ — ДЕПУТАТИ І ПРОКУРОРИ

Квартири у висотці на Копиленка, 4, в яку вкладали гроші в 2005-2006 роках, розлетілися, як гарячі пиріжки. «Ажіотаж навколо цього будинку був великий, так як це було перше житло такого рівня в самому центрі Печерська. Покупці — народні депутати, прокурори, банкіри, представники великого бізнесу», — розповів нам один з місцевих жителів Олександр. Цікаво, що потерпілі не хочуть називати свої прізвища, а багато хто навіть не з’явилися на суд. «На лаву підсудних потрапили «пішаки». І я не вірю, що зможу довести провину справжніх організаторів афери. На це доведеться витратити роки і великі гроші. Знаю тільки, що серед постраждалих дуже відомі люди, які навряд чи коли-зізнаються, що їх «нагріли». Адже доведеться пояснювати, звідки такі гроші», — сказав нам один з народних депутатів, який не побажав назватися.