У Києві почали чергову будівництво століття

Бульдозери вже зносять корпусу колишнього заводу «Київгума» (Голосіївський проспект, 6). На цьому місці зведуть арену під Євробаскет-2015 розраховану на 15 тисяч глядачів (Палац спорту, наприклад, вміщає від 6500 до 11 712 осіб, в залежності від конфігурації сцени та проведених заходів). За словами забудовників, через півтора року територію в районі Московської площі буде важко впізнати. Тут з’явиться величезна будівля висотою близько 40 метрів. Це всього на 9 метрів нижче НСК «Олімпійський»!

ЩО ПОБУДУЮТЬ. На місці колишнього заводу будують стадіон для баскетбольних і хокейних матчів, змагань з легкої атлетики, а також годящееся для рок-концертів (загальна площа забудови арени і прилеглих територій — близько 9 га).

«Зараз компанія розглядає три варіанти оформлення фасаду майбутньої арени: урбаністичний, у вигляді сітки, геометричний у вигляді трикутників і найоригінальніший: оформлення гімнастичними стрічками. Роботи плануємо завершити до січня 2015 року. Арену можна буде протягом восьми годин трансформувати в концертний зал за рахунок появи висувний сцени, і проводити там концерти. Правда при цьому скорочується кількість місць для глядачів до 12,5 тисяч. Проводити там можна буде будь заходу, від великих семінарів і конференцій до масштабних зборів, концертів та різноманітних шоу світового масштабу. Наприклад, створити умови для виступу такого помпезного шоу цирку Du Soleil. На сцені зможуть одночасно виступати від 250 до 500 артистів», — розповіла «Сьогодні» Ольга Раєнко, PR-директор компанії забудовника. За її словами, інвестор вкладе в це будівництво 100 мільйонів доларів.

Крім підготовчих робіт на будмайданчику проводять додаткові геологічні вишукування, допрацьовують план майбутньої забудови та озеленення місцевості. «Потужності заводу «Київгума» вже перенесені в Бровари, там до кінця вересня буде запущено нове виробництво», — говорить Раєнко.

Із задумів забудовників: «витягнути» назовні тутешню підземну річку Совка. Її визволять з бетону, воду очистять і облаштують відкритий ставок, навколо якого обіцяють створити зону відпочинку з лавками, доріжками для прогулянок і освітленням. На території арени з’являться зони громадського харчування і торгівлі, інформаційно-діловий центр, офісні приміщення, а поруч буде паркінг на 1500 місць.

«Ми живемо тут неподалік, помітили, що на заводі рух почався. Якщо чесно, краще б дороги зробили нормальними, хоча на баскетбол ми сходити теж не проти. Добре б попросити інвестора упорядкувати парк Рильського, а так — хай будує арену», — каже мешканець Голосіївського проспекту Андрій.

МІСТО. «Йде підготовка до Євробаскету-2015. Це державний проект», — розповів перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко. Міська влада виступають партнерами в цьому проекті. «Ми підтримуємо починання забудовника. Майбутня арена розташована практично в центрі. Це дуже привабливе місце для будівництва суспільно значущих об’єктів. Місто отримає від цього дуже багато, ми нарешті приведемо в порядок Московську площу, яка перестане бути бермудським трикутником. Тут з’явиться велика прогулочная зона, яка протягнеться до Либідської площі, також буде облаштовано вихід до поїздів горэлектрички», — говорить головний архітектор Києва Сергій Целовальник. За його словами, прилеглі території потребують доопрацювання. Наприклад, Деміївський ринок, який знаходиться по сусідству і має хаотичний характер забудови, повинен змінитися: «Він потрібен місту, але напевно вимагає модернізації. Ми готові виступити модератором процесу трансформації цієї частини Голосієво. Важливо, щоб всі власники територій були налаштовані на діалог».

СТАРОВИННІ ВОРОТА І СКЛАД ЗБЕРЕЖУТЬ. На території «Киевгумы» знаходяться два старовинні будівлі, що мають історичну цінність.

Це стародавні красиві ворота з адміністративним корпусом казенного винного складу №2 (1899 року побудови) і виробничий корпус №1 (1899), в якому в 1918 році розміщувався снарядный завод. «Ці два об’єкта забудовник збереже, а навколо розіб’є зелену зону», — повідомила нам Ольга Раєнко.