У Києві почали активно добудовувати довгобуди

Як заявили аналітики проектної групи «Архиматика», за останні два роки коло 60% новобудов в Києві були введені введені в експлуатацію в заявлені терміни і близько 3% раніше зазначеної забудовником дати завершення будівництва.

У «Архиматика» також зазначають, що ще у 12% об’єктів терміни закінчення будівництва перенесені на 3-6 місяців. Крім того, у 25% будинків будівництво може тривати на 7-12 місяців довше від заявленої раніше дати.

Для порівняння в 2009-2010 рр. в Києві будівельні компанії перенесли дати здачі в експлуатацію 90% житлових об’єктів. Експерти відзначають, що при цьому середній термін затримки будівництва житлових об’єктів становив від 9 місяців до 1,5 років.

Як повідомив директор проектної групи «Архиматика» Олександр Попов, ключовим стимулом для активізації будівництва є криза довіри потенційних інвесторів. Адже покупці підходять до придбання квартири в новобудові дуже обережно і вибирають лише надійні і перевірені компанії, які активно будують житло.

Звідси забудовники, які дорожать своїм іміджем і зацікавлені в активних продажах, виконують свої зобов’язання перед інвесторами, зазначає Попов.

За його словами, сьогодні головною причиною затягування будівництва є фінансові проблеми будівельних компаній, їх неорганізованість і некомпетентність у ряді питань, а також проблеми з дозвільною документацією.