У Києві отримання дозволу на перепланування квартир прискорять

Незабаром дозвіл на перепланування квартир кияни зможуть отримати всього за 10 днів.

Цілком можливо, що вже в травні нинішнього року процес отримання дозволу на перепланування квартири у Києві істотно прискориться, і буде займати не більше 10 днів, а на висновок про відповідність виконаних робіт проекту знадобиться не більше 7 днів. Мало того, передбачена максимально прозора процедура прийняття в експлуатацію об’єктів нерухомості, в яких зроблена самовільне перепланування.

Всі ці нововведення знайшли відображення в проекті рішення Київради «Про затвердження Порядку перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві». Що пропонують депутати? Якщо людина хоче переробити своє житло, він повинен подати в райдержадміністрацію декларацію (зразок розміщений на сайті ), до якої додати декілька документів: копію паспорта (для фізосіб — виписку з єдиного держреєстру та довідку ЄДРПОУ), правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомості, включаючи співвласників (якщо такі є), проект перепланування в 2 екз. та оригінал техпаспорта.

При наявності права спільної власності на об’єкт перепланування потрібна нотаріально посвідчена згода всіх співвласників. Якщо об’єкт перепланування знаходиться в будинку, що є об’єктом культурної спадщини — дозвіл центрального органу виконавчої влади.

Цей перелік — вичерпний, і дозвільному органу заборонено вимагати інші документи. Про видачу дозволу або про відмову повинно бути повідомлено протягом 10 днів письмово або по телефону. Якщо цього не сталося, то дозвіл на перепланування вважається виданим. І тоді господарю квартири потрібно написати представника дозвільного органу в Київському міському дозвільному центрі лист у 2 прим. про те, що строки розгляду декларації порушені (один залишиться в центрі, а другий — у киянина).

В проекті рішення Київради також зазначено, що перепланування — це комплекс ремонтних робіт, пов’язаних з перенесенням і розбиранням некапітальних перегородок, улаштуванням нових елементів і прорізів, не порушуючи зовнішніх стін, міжповерхових перекриттів і інших несучих конструкцій будівлі. Крім того, дозволяється установка «в окремих приміщеннях індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів, влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів».

Є й обмеження. Дозвіл не видадуть, якщо перепланування порушить міцність або знищить несучі конструкції, а також погіршить цілісність і зовнішній вигляд фасадів. Не допускається також порушення цілісності міжповерхового перекриття, несучих опор, стін і балок, демонтаж вентиляційних колекторів, димоходів і протипожежних пристроїв. Не можна обладнати санвузли над житловими приміщеннями і кухнею нижчерозташованими квартир; зменшити загальну житлову площу; замінити санвузли та кухні на кімнати і навпаки. Заборонено порушувати цілісності внутрішньобудинкових систем електро-, тепло-, водо-, газопостачання та водовідведення, а також перепланувати приміщення в житловому будинку, який визнаний непридатним для проживання і не підлягає відновленню.

Приймати об’єкт перепланування в експлуатацію повинні безкоштовно, а дозвільному органу заборонено вимагати гроші за послуги. Господареві квартири потрібно подати письмову заяву в довільній формі в дозвільний орган, до нього прикласти копію декларації. Протягом 7 днів квартиру повинні перевірити, наскільки виконані роботи відповідають проектним, і прийняти її в експлуатацію.

Коли об’єкт переплановано самовільно, то його можуть прийняти в експлуатацію, якщо на засіданні адміністративної комісії КМДА буде встановлено, що проект робіт відповідає будівельним нормам та іншим нормативним документам і немає претензій третіх осіб.