У Києві орендарі офісних приміщень зайняли «вичікувальну» позицію

У першому кварталі 2012 року основні показники ринку офісної нерухомості в Києві покращилися і залишалися стабільними протягом другого і третього кварталів поточного року.

Про це йдеться в огляді Property ТімеѕУкраина Q3 2012, який підготувала компанія DTZ.

За її даними, загальний обсяг столичний офісів, зданих в оренду протягом січня-вересня 2012 р. склав близько 58 100 квадратних метра. Такий показник на 51% нижче показника аналогічного періоду минулого року.

Як повідомляється, зниження попиту протягом перших 9-ти місяців 2012 р. відбулося із-за того, що багато орендарів досить обережні у питаннях оренди та зайняли «вичікувальну» позицію. Вони враховують нестабільну економічну та політичну ситуацію в країні.

За даними DTZ, у минулому році і протягом перших трьох кварталів 2012 р. попит на офісні приміщення в Києві формували підприємства з більшої кількості галузей. Між тим, ключовими генераторами попиту на офісні приміщення в Києві залишалися компанії зі сфери інформаційно-комунікаційних технологій, а також виробничі, енергетичні, фінансові та сільськогосподарські компанії.

В період січень-вересень поточного року попередні договори оренди офісних приміщень були нетиповими для ринку столичної нерухомості. Варто відзначити, що також було і в 2009-2011 роках. Експерти пояснюють таку ситуацію з наявністю вільних приміщень в бізнес-центрах і обережним ставленням орендарів до нових споруджуваних об’єктах даного сегмента.