У Києві офіси площею 100-200 кв. м користуються найбільшим попитом

У Києві за 6 місяців поточного року попит змістився в бік офісної нерухомості високого класу, розташованої за межами центрального ділового району міста.

Про це сказано в звіті компанії UTG.

Для того, щоб хоч якось заощадити на оренді, компанії фінансового сектора скорочували свої офісні площі в БЦ, що знаходяться в межах CBD, і розміщували їх у бізнес-центрах за межами центрального ділового району міста. А компанії, діяльність яких здійснюється у сфері телеммуникации, IT і промисловій сфері, розміщували свої офіси за межами CBD і розширювали існуючі площі.

У теж час основна частка запитів на офісні приміщення припадала на компанії, які були зацікавлені в розширенні своїх площ або поліпшення якості вже займаних.

У структурі попиту за класами офісних центрів значно збільшилася частка запитів на офіси БЦ класу «В+» і «А». У структурі попиту за розміром лотів найбільша частка припадала на блоки по 100-200 кв. м (47%), а також від 200 до 500 кв. м (21%).

У теж час залишаються незмінними базові вимоги орендарів до офісних приміщень: вартість оренди, розташування БЦ, обробка та планування офісу, наявність парковки і її вартість, наявність точки громадського харчування для співробітників всередині будівлі або на близькій відстані.

Однак, у зв’язку із збільшеною вартістю експлуатаційних послуг, орендарі також звертають особливу увагу на енергоефективність будівлі.

Як повідомляють в UTG, за січень-червень поточного року вакантність у БЦ Києва збільшилася в середньому на 3-4% і склала 6-7% для класу «А» і 11-12% для класу «В+» і« -».