У Києві очікується поява рекордного числа офісів класу А

СВ Richard Ellis (CBRE) прогнозує в 2012 р. в Києві поява рекордного обсягу нових офісних приміщень класу А, розташованих в центральному діловому районі.

Так, якщо в Європі в цьому році очікується продовження тенденції скорочення обсягів введення в експлуатацію офісних приміщень, то в нашій столиці кількість анонсованих нових квадратних метрів наближається до рекордного показника 2007 р. – 270 тис. кв. м. Більше половини цих площ – класу А. Така ситуація пояснюється перш за все тим, що ринок офісної нерухомості в Києві залишається ненасиченим професійними бізнес-центрами в центральних районах. Однак недолік якісних приміщень не гарантує девелоперам ажіотажний попит. На думку Владислава Ремінь, керівника департаменту офісної нерухомості CBRE, «в цьому році навряд чи буде поглинено більше площ, ніж у 2011 р., оскільки поточний рівень базових орендних ставок на найкращі приміщення в центрі – $33-37 за 1 кв. м в місяць – є високим для компаній-орендарів, генеруючих велику частину великих угод».

В результаті деяким девелоперам або доведеться відкласти виведення своїх об’єктів на ринок або знизити ціни в побудованих будинках, щоб швидше здати офіси в оренду. Причому орендні ставки на найкращі приміщення будуть відчувати тиск на зниження, особливо в другому півріччі, оскільки наймасштабніші з проектів заплановані на кінець року», – вважає експерт.

Висновок «&». І в цьому році компанії будуть продовжувати оптимізувати свої витрати, в тому числі зекономити на вартості оренди. Девелоперам нових об’єктів доведеться пропонувати приміщення класу А за більш низькою ставкою, порівнянної з бізнес – центрами класу В або розташованими межують з центром районах ($15-29 за 1 кв. м в місяць).