У Києві квартири в цегляних будинках дешевшають, а в панельних дорожчають

Протягом року квартири в цегляних будинках Києва подешевшали, а вартість житла в панельних будинках, навпаки, зросла. Так, квартири в цегляних «хрущовки» подешевшали на 2,8%, в той час, як панельні “хрущовки” подорожчали на 1,6%, а ціни панельні новобудови виросли на 3,6%

Як передає Domik.net., незважаючи на це, квадратний метр квартири в найдорожчих серед панельних будинків “хрущовках” поки ще коштує менше, ніж квадратний метр в “хрущовках” цегельних – найдешевших будинках з цього матеріалу. Однак ця різниця невелика і за минулий рік скоротилася втричі: сьогодні квадратний метр квартири в цегельній “хрущовці” в середньому по Києву коштує $1720, а в панельній – $1685. Зате середня вартість квартири в панельній “хрущовці” вже помітно вище – $68877, тоді як у цегляній – $59764.

Незначно тенденція зниження ціни на квартири в цегляних будинках торкнулася і новобудов – всього мінус 2,5%. Квартири в будинках серії “покращений цегла” подешевшали на 7,8%. А ось все ще найдорожчі “сталінки” і дореволюційні дешевшають куди стрімкіше: “сталінки” на 10,3%, а дореволюційні на 11,2%.

Панельні будинки подорожчали на Нижньому Печерську – на 11,7 %. Крім того, зростання вартості квартир в бетонних будинках по місту в цілому забезпечується за рахунок Дарницького та Деснянського районів, де панельні будинки складають вже більшість. У Дарницькому районі квартири в панельних будинках подорожчали у всіх масивах, крім Бортничів. На Осокорках і Новій Дарниці – на 1,6%, Харківському – на 2,6%, а на Позняках – на 3,3%.

У Деснянському районі квартири в панельних будинках подорожчали на 4,2% на Троєщині і на 2,9% – на Лісовому.

А подешевшали квартири в панельних будинках найбільше в окремих масивах Шевченківського і Солом’янського районів: на Солом’янці (КПІ) – на 5,3%, на Сирці – на 4,5%, на Татарці і Чоколівці – на 4,3%.

Квартири в цегляних будинках за рік впали в ціні практично у всіх районах і масивах Києва, крім Троєщини і Воскресенки Лісового масиву – тут дорожчають і вони. Але якщо на Троєщині – на 5,2%, то на Воскресенці – на 8,2%, а на Лісовому – на 9,9%. Крім масивів, в яких переважає дешеве бюджетне житло, квартири в цегляних будинках подорожчали на масиві елітних новобудов Оазис-Оболонь, хоч і лише на 2,6 %.

Найбільш помітне зниження цін в цегляних будинках відбувається як раз там, де вони складають весь житловий фонд – у центрі Києва. На Липках ця цифра досягла 27,4%, в Шевченківському центрі – 12,2%, у центральній частині Голосіївського та Печерського районів – 9% та 9,5%. У прицентральних районах більшість цегляних будинків складають “хрущовки” і “сталінки”. Серед них відчутно подешевшали квартири на Подолі – на 14,7% і Лук’янівці – на 9,2%.