У Києві квартиру на вторинному ринку можна купити за 40 тис. доларів

У I кварталі 2013 року ціни на квартири в Києві на вторинному ринку знизилися приблизно 3-8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як пише видання «Капітал», станом на сьогодні середня вартість одного квадратного метра вторинки» становить близько 1,7 тис. доларів.

«Сьогодні деякі продавці житла готові віддати однокімнатні «хрущовки» на Борщагівці або Бортничах за 40-45 тис. доларів», – зазначає директор агентства нерухомості «Каштан 2000» Сергій Позняк.

За його словами, у 2012 році такі ж квартири можна було придбати не менш ніж за 50 тис. доларів. Однак сьогодні на столичний ринок повернулися ціни дворічної давності, зазначає Позняк.

У свою чергу, на думку президента Союзу фахівців з нерухомості України Олександра Рубанова, зниження вартості житла спровокована відсутністю активності вторинному ринку. Так, за даними експерта, в березні 2013 року в Києві було зареєстровано всього 700 угод, а в березні минулого року кількість угод досягало 1400.

«Такий низький рівень продажів був лише відразу після початку фінансової кризи – у першому кварталі 2009 року», – зазначив Рубанов.

В цілому, за оцінками експертів, низькі продажі нерухомості стали наслідком жорстких умов банків для позичальників, високі кредитні ставки, а також хаос через передачу повноважень з реєстрації прав на житло від БТІ до нотаріусів.

Варто зазначити, що середня вартість однокімнатної квартири в Україні становить $46,5 тис. за ціною квадратного метра $1255. Двокімнатні квартири в середньому коштують $74,1 тис. за ціною квадратного метра $1329, трикімнатні – $109,2 тис. при вартості квадратного метра $1400.

Для столиці, природно, ціни на житло набагато вище. Тут близько $63 тис. коштуватиме однокімнатна квартира $112 тис. – двокімнатна, $170 тис. – трикімнатна.