У комерційну нерухомість стали вкладати більше грошей

Дані аналізу ринків понад 60 країн показують, що обсяг інвестицій у комерційну нерухомість за другий квартал 2012 року збільшився в середньому на 10% і досяг $103 млрд.

Аналітики Jones Lang LaSalle стверджують, що основними «двигунами» ринку зараз є багаті інвестори з готівкою, які не залежать від ситуації з банківським кредитуванням. В цілому, інвестори віддають перевагу акціям інші види активів, у тому числі нерухомість.

Всі регіони продемонстрували позитивну динаміку порівняно з першим кварталом, найбільш помітний ріст був зафіксований в Північній і Південній Америках – обсяги інвестицій там виросли на 33%. Однак загальносвітові показники все ще на 6% нижче рівня річної давності.

Артур де Хааст, керівник групи світових фінансових ринків та інвестицій компанії Jones Lang LaSalle, стверджує: «Очевидно, що ми залишаємося в непростій обстановці. Тим не менше, попит на якісну комерційну нерухомість з гарним місцем розташування раніше високий у всьому світі, про що свідчить зростання транзакцій в минулому кварталі. У світлі постійного скорочення прибутковості інших активів, преміальна комерційна нерухомість є привабливою для багатьох інвесторів. Навіть у Європі, в поточних умовах економічної нестабільності, ми продовжуємо спостерігати стійкий попит на кращі активи».

За попередніми прогнозами, загальний обсяг інвестицій у комерційну нерухомість у 2012 році складе близько $400 млрд.