У комерційну нерухомість Росії вкладуть 8 млрд. доларів

За підсумками 2012 року загальний обсяг інвестицій в російську комерційну нерухомість складе $7,94 млрд., що незначно поступається показнику минулого року ($8,1 млрд.).

За словами аналітиків, ситуацію на инвестрынке можна охарактеризувати досить високою активністю інвесторів, але вона стримується браком доступного позикового фінансування. Це дає суттєву перевагу гравцям, які мають партнерські відносини з великими фінансовими інститутами.

Найбільша частка інвестицій від загального обсягу припала на другий ($2,25 млрд) і четвертий ($4,1 млрд.) квартали. Більше %80 від сукупного обсягу вкладень довелося на сегменти торгової, офісної та багатофункціональної нерухомості. В склади і готелі було інвестовано всього $667 млрд.

Як відзначають експерти, у 2012 р. 60% капіталовкладень було здійснено російськими інвесторами. У минулому році цей показник оцінювався в 64%.

За інформацією компанії Jones Lang LaSalle, сукупний обсяг вкладень у комерційну нерухомість РФ досягне $8,7 млрд, що стане рекордом за всю історію спостережень. У той же час, в компанії CBRE річний обсяг інвестицій оцінюють в $6,25 млрд., а в Cushman & Wakefield – $7,2 млрд. Різниця в показниках пояснюється головним чином відмінностями в методах підрахунку.