У кого менше всього шансів зняти квартиру

У яких категорій найбільше шансів отримати від господарів відмова при зніманні житла.

Кожен орендодавець, здаючи житло в будь-якому випадку ризикує. Як би детально не були прописані всі можливі ризики в договорі оренди, шанс отримати свою «колишню у вживанні» квартиру не в самому кращому вигляді залишається.

Що лякає господарів? Яким категоріям мешканців вони найбільше не довіряють і чому? Сподіваюся, ці поради допоможуть тим, хто збирається знімати житло.

Тільки без дітей!

Сьогодні це одне з основних вимог, що пред’являються до майбутнім мешканцям. Причому висувати настільки жорстку умову можуть як недовірливі пенсіонери, більше всього на світі переживають за збереження старого сервізу, припадає пилюкою у старезній серванті, що діти в процесі ігор обов’язково зачеплять і обрушать, так і цілком адекватні подружні пари середніх років. Деколи ці побоювання, дійсно, далеко не безпідставні. Ні для кого не секрет, що діти – істоти надзвичайно активні і дуже допитливі, так що нова квартира може стати для них справжнім полігоном для експериментів.

Ріелтори розповідають, що бували випадки, коли господарі виявляли у себе вдома зірвані з петель двері міжкімнатні і відламані дверцята кухонних шафок, на яких діти не проти повисіти. Також страждала інженерна начинка квартири. Наприклад, одного разу була виведена з ладу дорога система підігріву підлоги, з-за того, що маленька дитина наймачів постійно крутив регулятор температури.

Рада. Отже, якщо ви сімейна пара з дітьми, приготуйтеся до тривалого «інструктажу» на стадії знайомства. Постарайтеся переконати орендодавця, що ваші діти добре виховані і не будуть псувати інтер’єр квартири. В договорі можна прописати відповідальність за псування майна. Крім того, не забудьте нагадати, що сім’я з дітьми – це гарант спокою в частині п’янок і гулянок, яких так бояться багато господарі та сусіди. Адже маленькі мешканці – це, свого роду, імунітет від дуже частих галасливих гостей.

Даєш молодь!

Інша справа – молода сім’я, дітьми не обтяжена. Тут у тих, хто здає квартиру, завжди є привід задуматися: а раптом почнуть компанії водити? Ну а якщо квартиранти ще і не перебувають у законному шлюбі, а просто живуть разом, підозри в благонадійності, особливо у представників «старої гвардії», збільшуються в рази.

Як правило, молодих мешканців оцінюють вже з першого погляду, за зовнішнім виглядом. Подруга розповідала, як вони з чоловіком прийшли «на співбесіду» до самотньої бабусі, до цього здавала квартиру тихим, відлюдькуватим молодятам, не мав друзів і весь вільний час проводили вдома за телевізором. Оглянувши з голови до ніг потенційну квартирантку, в яскравому платті, з макіяжем, на шпильках, господиня смиренно констатувала: «Да-а, Надійку мені ніхто не замінить…» При цьому та обставина, що ця сама Надійка і рекомендувала нових мешканців, відразу ж було забуто. Подружжю не тільки пригрозили постійними проведываниями і наглядом сусідів, але і повідомили про раптове рішення підняти квартплату. Угода не відбулася.

До речі, настільки ж неохоче впускають до себе та одиноких студентів. Аргумент той же: буде до себе водити! Дві подружки або два друга також розцінюються як потенційна загроза цнотливості житла.

Рада. Отже, якщо ви молода пара, студент(ка) чи збираєтеся знімати житло разом з другом або подругою, при знайомстві з орендодавцем, в першу чергу, продумайте свій зовнішній вигляд. В даному випадку істина «Зустрічають по одягу» як не можна більш актуальна. Психологи радять одягтися скромніше, уникаючи яскравих, кричущих тонів в одязі та макіяжі. Чесно і впевнено відповідайте на питання, проявіть зацікавленість господарськими моментами, наприклад, куди дзвонити, якщо потік кран. Обговоріть всі нюанси проживання: терміни оплати, прибирання, гості. Цим ви продемонструєте свою серйозність і благонадійність.

«Іноземців прохання не турбувати!»

Таку приписку нерідко можна бачити в оголошеннях про здачу житла. Зрозуміло, що в даному випадку мова навряд чи йде про німецького дипломата або швейцарському банкіра, заглянула в Росію за службовим потребам. Маються на увазі, звичайно ж, вихідці з колишніх братніх республік, які приїхали до нас на заробітки, або студенти-іноземці. Незважаючи на те, що на сучасному ринку праці саме ця категорія квартиронаймачів найменш вимоглива, найчастіше якраз їм складніше знайти собі винаймати житло.

Психологи пояснюють недовірливість до цієї категорії квартирантів так. Іноземці – люди з іншим, часто дуже відрізняється від нашого менталітетом, тому і їх уявлення про гуртожитку і поведінці в чужому будинку теж відрізняються від прийнятих у нас. Багато люди мало знають про культурі, традиціях і порядках іншої країни, а те, що незнайоме – людини завжди насторожує і лякає.

Рада. Отже, якщо ви гість столиці, відразу дайте зрозуміти орендодавцю, що зовсім не збираєтеся ходити зі своїм статутом у чужий монастир. Обговоріть умови проживання, зокрема, «гастрономічну» складову (багатьох лякає перспектива щодня вдихати екзотичні запахи). Покажіть, що всі ваші документи в порядку. Познайомтеся з сусідами – найчастіше саме їх, а не господарів бентежить сусідство з іноземцем.

Поради психологів

Катерина Ігоніна, психолог.

Як справити сприятливе враження на господаря квартири:

– постарайтеся на першу зустріч не спізнитися – навіть якщо ви дуже зайнята людина, а господар квартири не працює;

– у розмові будьте ввічливі, уважно слухайте співрозмовника, не перериваючи на півслові, і не «йдіть» від відповідей на поставлені їм запитання;

– не варто відразу реагувати обуренням, якщо ви в чомусь не згодні з господарем;

– будьте досить відверті з власником квартири – адже ви маєте намір прожити у нього якийсь час, а недомовки або заперечення очевидних фактів можуть згодом викликати напружену обстановку, передчасне розірвання договору найму житла, а то й судовий розгляд;

– і намагайтеся триматися природно – «ідеальний» образ квартиранта або його беззастережну згоду з господарем в усьому аж ніяк не викликають довіри, а лише насторожують.