У Канаді дефіцит рентного житла

У Канаді рівень вакантності рентної житлової нерухомості скоротився до 2,2% за підсумками жовтня 2011 року.

Експерти пояснюють, що до браку знімного житла призвело поліпшення ситуації на ринку праці та скорочення обсягів будівництва.

На думку канадської корпорації житлового будівництва, збільшення зайнятості серед молодих жителів країни у віці від 15 до 24 років призвело до зростання попиту на рентну нерухомість, а забудовники скоротили зведення будівель, що, в свою чергу, призвело до дефіциту.

А експерт Меттью Лаберже заявляє, що тенденція скорочення рівня вакантності характерна для всіх великих міст Канади, включаючи Торонто, Ванкувер і Монреаль. Найнижча вакантність зафіксована в Реджайне (0,6%), Вінніпезі та Кінгстоні (1,1%) і Сент-Джонсі (1,3%). Найвища вакантність залишається в Уинсоре (8,1%), Абботсфорде (6,7%) і Сент-Джона (5,9%).

За підсумками жовтня середня вартість оренди двокімнатної квартири становила 883 канадських долара щомісяця.

Між тим, найвища вартість орендованого житла відзначена у Ванкувері, Торонто та Оттаві. Найбільш дешеві знімні апартаменти знаходяться в містах провінції Квебек.

У свою чергу, президент Асоціації домовласників Квебеку Мартін Мессьє заявив, що місцева влада дуже жорстко регулюють ціни на оренду, що робить інвестиції в рентні об’єкти Квебеку невигідними.