У Кабміні розповіли, як будуть оживляти українську економіку

Прискорення зростання ВВП до 2,5-3,4% у 2013 році і до 3-4% в 2014 році має стати головною метою Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яку Кабмін схвалив рішення №187 від 27 лютого і оприлюднив у понеділок на своєму сайті.

“Ця програма розроблена з метою впровадження нових підходів до модернізації пріоритетних галузей економіки на найближчі два роки для активізації її розвитку”, – йдеться в документі.

Так, влада очікує, що реалізація цієї програми повинна гарантувати прискорення розвитку ключових галузей економіки, стимулювати позитивні структурні зрушення в економіці, диверсифікації та зниження енергоємності виробництва.

Нагадаємо, що аналітики, проте, вважають, що з запланованими на 2013 рік доходами бюджету на суму 362,8 млрд гривень і дефіцитом у розмірі 50,5 мільярда гривень (3,2% ВВП), її виконання навряд чи можливо.

Зазначимо, що однією з важливих особливостей нової програми є активне залучення банків до вливання капіталу в пріоритетні проекти, спрямовані на імпортозаміщення і зростання енергоефективності. Очікується, що фінустанови стануть серйозним фільтром при виборі проектів, яким отримають держпідтримку, наприклад, у вигляді гарантій за кредитами або компенсації відсоткової ставки, і відповідатимуть за цільове використання виділених фінансів.

Як повідомлялося раніше, в 2012 році ВВП України зріс лише на 0,2 відсотка, а не на 3,9%, як прогнозував уряд, з-за чого держбюджет не отримав близько 7,5% запланованих доходів, а дефіцит бюджету досяг 53,4 млрд грн ($6,7 млрд), або 3,8% ВВП, вдвічі перевищивши спочатку заплановану на рік суму і дефіцит в 2011 році.

Крім того, у 2013 році на Україну очікують пікові виплати за зовнішнім боргом на суму близько $9 млрд, у тому числі близько $6 млрд країна повинна МВФ.

У свою чергу, Кабмін Миколи Азарова переконаний, що в результаті реалізації їх планів рівень інфляції залишиться в оптимальних межах 5-6%, дефіцит держбюджету-2013 збережеться на рівні 3,2% ВВП, а прямий держборг не перевалить за позначку в 0,6% ВВП.

Нагадаємо, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко заявив, що ініціатива Кабміну щодо активізації економіки 2013-2014 “вбиває конкуренцію”, додавши, що не відчуває оптимізму щодо нової програми.