У Харкові зменшилася пропозиція по двом класам «первинки»

Починаючи з січня 2012 року, саме в жовтні було зафіксовано найбільшу кількість об’єктів нерухомості, пішли з ринку Харкова.

Про це повідомив керівник служби маркетингу компанії «Авантаж» Дан Сальцев.

За його словами, в Харкові чотири новобудови економ-класу» були повністю розпродані, а продаж квартир у п’ятій – припинені. Також зупинилися продажу одного об’єкта преміум-класу.

Як повідомив Сальцев, з початку жовтня 2012 року відбулося зниження числа пропозицій в економ-класі майже на 15% – з 38 до 33 об’єктів. Крім того, в цей місяць у ряду жилобъектов підвищилася ціна квадратного метра, оскільки змінилася ступеня їх готовності. Як зазначається, вартість «квадрата» харківського житла даному сегменті збільшилася на 1,7%. Станом на сьогодні, середня ціна квадратного метра в класі «економ» становить 5851 грн.

За словами Сальцева, зміни відбулися і в класі «преміум».

«Призупинення продажу квартир в одному з найдорожчих об’єктів призвело до зниження середньої вартості квадратного метра житла в даному класі на 1,9% (з 13473 грн./кв. м. до 13218 грн./кв. м.). Також зниження ціни відзначено і в класі «бізнес»: вартість квартир тут зменшилася на 3,6%, тобто з 9716 грн./кв. м. до 9367 грн./кв. м.», – зазначає експерт.

За його словами, кілька жилобъектов класу «бізнес», продаж яких була розпочата ще до кризи 2008-го року, на сьогоднішній день не розпродані. У зв’язку з цим, забудовники змушені знижувати на них ціни. На думку керівника служби маркетингу компанії «Авантаж», саме це стало причиною зміни середньої ціни в сегменті бізнес-класу.

Таким чином, сукупність вищевикладених тенденцій жовтня, призвела до того, що середні ціни первинного житла Харкова змінилися в жовтні несуттєво, додавши всього 0,8%., зазначає Д. Сальцев.

Між тим, експерти компанії «Авантаж» прогнозують, що до кінця 2012 року серйозне збільшення кількості пропозицій на ринку нерухомості Харкова малоймовірно. Що стосується нового житла, то виведення нових об’єктів на ринок варто очікувати вже наступної весни. Зокрема, очікується поповнення ринку об’єктами класу «економ», попит на який зростає з кожним роком.