У Харкові житло економ-класу розлітаються, як гарячі пиріжки

За три місяці осені на первинному ринку міста Харкова були повністю розпродані квартири в 5-ти будинках економ-класу.

Про це повідомив керівник служби маркетингу компанії «Авантаж» Дан Сальцев.

За його словами, в цей період на ринок був виведений всього один новий об’єкт класу «економ». Унаслідок цього, пропозиція вакантних площ в даному сегменті житлової нерухомості восени зменшилася на 10%.

Як зазначає Дан Сальцев, істотне скорочення пропозиції говорить про те, що ринок «первинки» вперше після фінансової кризи 2008-го повертається до певної, звичної для нього циклічності. Тобто ринок первинної нерухомості знову почав піддаватися впливу сезонного попиту, коли в певні періоди активізується інтерес покупців до житла.

За словами Сальцева, нинішня осінь стала для Харкова саме тим самим «періодом».

За даними служби маркетингу компанії «Авантаж», в листопаді 2012 року ціни на квартири в новобудовах Харкова у порівнянні з жовтнем трохи підросли.

Як повідомляється, найбільше подорожчав бізнес-клас на 3%, житло категорій «преміум» і «економ» виросло в ціні на 0,4% і 0,2% відповідно.

У компанії відзначають, що на зміну середньоринкової ціни в листопаді вплинули чотири місцевих забудовника, які підняли вартість квартир у своїх об’єктах у зв’язку зі зміною ступеня їх готовності.

В результаті, В листопаді 2012 року на ринку первинної житлової нерухомості був зафіксований наступний рівень цін:

– Преміум-клас – 13 266 грн. за квадратний метр.
– Бізнес-клас – 9 650 грн. за квадратний метр.
– Економ-клас – 5 860 грн. за квадратний метр.