У Харкові стали більше купувати квартири чотирикімнатні

У період з березня 2012 по березень 2013 р. найбільше зростання цін на ринку вторинної житлової нерухомості Харкова зафіксовано в сегменті чотирикімнатних квартир. Їх вартість зросла в цей період в середньому на 3% – з $970 до $1000 за кв. м.

Як повідомила керівник «ХАН (Харківського агентства нерухомості)» Світлана Якимова, дана тенденція обумовлена перерозподілом попиту з сегменту трикімнатних на чотирикімнатні квартири. «Мало хто з покупців спочатку проявляє інтерес до четырехкомнатным квартирах: в основному покупці шукають трикімнатні. Але якщо пропонують житло з великою кількістю кімнат і з незначною доплатою – а зараз така пропозиція є на ринку – людина, яка шукає квартиру для покупки, часто зупиняється на останньому варіанті», – прокоментувала Якимова.

За словами керівника ріелторської компанії, вартість однокімнатних квартир за минулий рік практично не змінилася, зафіксувавшись на позначці в $1072. за кв. м. При цьому, на 2,8% подешевшали двокімнатні квартири, і зараз вартість квадратного метра в цьому сегменті становить $1060 кв. м. Зниження пов’язане з тим, що в останні кілька років ціни на «двійки» були завищені, але під тиском попиту наблизилися до реальної вартості.

Що стосується змін вартості вторинного житла по районах міста, то у відповідному періоді найбільше подорожчали квартири в районі Нових будинків та на Салтівці. Це сталися унаслідок недооціненості покупцями даних напрямків на тлі розвитку житлового будівництва в цих районах в останні роки.

У той же час, найбільше зниження цін вторинної нерухомості зафіксовано у центральній частині міста, що обумовлено значною концентрацією тут будинків старого типу без капітального ремонту і високою конкуренцією з боку елітних новобудов.