У Харкові очікується зниження цін на квартири

У лютому ціна вторинного житла Харкова, найімовірніше, залишиться без змін (на рівні грудня-січня) Але за підсумками першого півріччя 2012 року зниження цін на квартири складе не більше 5%.

Про це заявив маркетолог компанії “Харківське агентство нерухомості” Максим Клименко.

Як повідомили порталу 3Doma.ua у прес-службі компанії, в січні попит і пропозицію на вторинне житло в Харкові знизилися пропорційно на 11%. При цьому традиційного для початку року зменшення вартості квадратного метра не сталося.

“Як тільки продавці переконаються, що їх квартири за старими цінами вже не купують, відбудеться стабілізація цін і поступове і незначне зниження вартості житла”,– підкреслив М. Клименко.

За словами маркетолога, традиційно в січні ціни повинні були знизитися через зменшення активності на ринку в період новорічних свят. Однак на початку 2012 року цього не сталося. Середня вартість квадратного метра житла залишилася на рівні грудня 2011 року і склав 974 $/кв. м.

“Ціни на квартири не змінилися з-за того, що в листопаді і грудні 2011 року вартість ліквідного житла (одно-, двокімнатних квартир будинках, розташованих у спальних районах з розвиненою інфраструктурою) зростала високими темпами і в січні продавці за інерцією продовжували запитувати ту ж ціну, що і в грудні”, – повідомив маркетолог.

Як зазначив М. Клименко, вартість ліквідного вторинного житла в листопаді-грудні зросла в середньому на 5-15%. Лідерами подорожчання стали квартири в таких районах як Олексіївка/Павлово Поле і Салтівка, де ціни підвищилися в середньому на 8-10% і 15% відповідно.