У Харкові можна купити квартиру в кредит і сплачувати 1000 гривень у місяць

В цьому році в регіоні активно стартувала державна програма «Здешевлення іпотеки».

За словами начальника управління містобудування та архітектури ХОДА Михайла Рабіновича, на сьогоднішній день близько 200 харків’ян вже оформляють необхідні документи. 7 родин працюють безпосередньо з банками і найближчим часом отримають кредити.

«За програмою «Здешевлення іпотеки» у 2012 році в Харкові було укладено 77 кредитних договорів на 15,6 мільйона гривень. Виплачено громадянам компенсація відсоткової ставки кредитів у розмірі 349 тисяч гривень. За цією програмою обмежень ніяких немає. Ті харків’яни, які будуть брати участь в програмі, можуть бути впевнені, що угоди, які будуть підписані – будуть сплачені», – запевнив Рабінович.

Директор Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Наталія Алфьорова розповіла про те, хто має право брати участь у програмі.

«Мають право брати участь громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, перебувають на квартирному обліку, які проживають на площі не більше 9 квадратних метрів на одного члена сім’ї, а також ті, хто проживає і зареєстрований в гуртожитках. Друга умова – це платоспроможність, яку визначає банк. Після виконання зобов’язань за кредитом, в сім’ї повинно залишитись не менше одного прожиткового мінімуму на члена сім’ї. Максимальна сума кредиту розраховується так: нормативна вартість квадратного метра множиться на нормативну площу, яку потрібно надати в цьому кредиті. На сім’ю з однієї або 2х чоловік норматив – 40 квадратних метрів. На кожного наступного члена сім’ї – 18 квадратних метрів, але не більше 76 квадратних метрів»,- розповіла Алфьорова.

Кредит надається в гривні. Строк кредитування до 15 років. Процентна ставка на момент видачі кредиту складає 16 % річних. Часткова компенсація держави становить 13 % річних. Мінімальний внесок 25 % вартості об’єкта нерухомості. За словами представника Харківського обласного управління ПАТ «Державний ощадбанк України», первинний внесок може бути зменшено до 15%, але за умови надання додаткового заставного майна. Компенсація приходить на поточні рахунки клієнта.

«Якщо припустити, що клієнт купує квартиру 40 квадратних метрів і йому необхідний кредит 150 тисяч гривень, то мінімальний середній дохід на сім’ю з однієї або двох осіб має становити 3,5 тисячі гривень. На мій погляд, кількість бажаючих придбати квартиру повинно збільшиться у цьому році порівняно з минулим», – розповів банкір.

У разі якщо прострочення по кредитним зобов’язанням перевищує 180 днів, то компенсація припиняється, сказала банкір. На думку забудовників, програма «Здешевлення іпотеки» – вихід для харків’ян, які бажають придбати нерухомість.

«Якщо сім’я назбирала 25% від вартості квартири – це близько 50 тисяч гривень, то щомісяця їй потрібно виплачувати близько 1000 гривень. Це «підйомна сума. Кращого ще ніхто не придумав. 3% річних – це рівень іпотеки будь-якої країни Європи. Єдина проблема, на мій погляд, проблема з нормативами. Їх необхідно змінювати, щоб більше громадян могли скористатися програмою”, – зазначив голова Асоціації “Регіональне будівництво” Олександр Харченко.