У Харківській області відзначається дефіцит якісних складських комплексів

У Харківському регіоні підсегмент якісних складів спостерігається дефіцит вакантних площ. Незважаючи на ряд проектів, про реалізацію яких було заявлено в докризовий час, змін в 2011 році в цьому сегменті не спостерігалося.

Частка складських комплексів класів «А» і «В» залишилася на рівні 2010 року і склала близько 18%. Протягом року було заявлено про реалізацію 3-х нових складських комплексів, проте вони призначені для власного використання.

Помітна активізація попиту на склади класу «А» і «В» (+18% протягом 2011 року) на тлі відсутності нової пропозиції сприяли поглинанню вільних площ, як даних класів, так і менш якісних складських площ класу «С». Дана обставина дозволила окремим власникам вибирати орендарів за більш вигідними орендними ставками.

Станом на 4 квартал 2011 року у даному підсегмент в ринковому обороті відсутні не тільки великі площі 3000-6000 кв. м., але і площі 1000-3000 кв. м. Максимальна площа, що пропонується в оренду по класу «В», становила 600 кв. м.

З одного боку, помірне відновлення економіки не дає передумов для прогнозування стабільно зростаючого попиту на якісні приміщення. З іншого боку, досить низький обсяг пропозиції якісних складських комплексів буде сприяти поглинанню нових якісних площ в середньостроковій перспективі.