У грудні ринок житлової нерухомості активізується

На початку грудня активність у всіх сегментах ринку нерухомості значно збільшиться.

Про це повідомляє Dom.ria.ua з посиланням на інформацію організацій ріелторів.

Так, зокрема, ріелтори прогнозують збільшення попиту на житло в економ-сегменті на 15-20%, бізнес-сегменті на 10-12%, а в елітному сегмента на 12-15%, порівняно з листопадом. При цьому, основними передумовами зростання активності ринку нерухомості ріелтори називають кілька факторів.

Перший з них – це коливання курсу гривні, які призводять до зростання недовіри населення до банків. Так, в кінці листопада багато українців почали знімати свої вклади, побоюючись можливої “заморозки”. При цьому, в якості більш надійної інвестиції українці все частіше вибирають саме нерухомість.

Другий фактор – це те, що частина банків почали йти назустріч проблемним позичальникам і погоджуватися на реалізацію знаходяться в заставу об’єктів нерухомості за договірною ціною, яка нижча суми боргу. Особливо це характерно для об’єктів нерухомості бізнес-класу.

Так, наприклад, якщо сума боргу за кредитом дорівнює $200 тис., (з них 140 тис. – тіло кредиту, 60 тис. – борг по відсоткам), банки йдуть на угоду з погашення 150 тис. і знімають претензію на залишок боргу. Поки такі випадки досить рідкісні, але вже зустрічаються.

В якості третьої причини ріелтори відзначають також те, що з 1 січня 2013 року набирають чинності багато зміни в законодавстві, які можуть заморозити операції на ринку нерухомості на кілька тижнів. У зв’язку з цим частину населення буде прагнути закінчити всі свої операції з нерухомістю ще до Нового року.

Також, окремим пунктом ріелторами був відзначений можливе зростання попиту на житло еліт – і бізнес-класу, зумовлений приходом у Верховну Раду нової хвилі депутатів.