У Фінляндії користується попитом озерна нерухомість

Фінляндію називають «країною тисячі озер». Їх на території країни знаходиться 187 888. Крім озер, у Фінляндії є й інші природні пам’ятки – річки, острови, ліси і гори.

Унікальна природа та близькість європейської держави з кордоном Росії роблять Фінляндії все більш привабливою серед покупців закордонної нерухомості.

У Фінляндії є кілька місць, нерухомість в яких користується попитом у наших співвітчизників. По-перше, це, звичайно, столиця країни Гельсінкі і околиці. По-друге, це гірськолижні курорти, і по-третє, узбережжя озер. Озерній нерухомості ми і вирішили присвятити цю статтю.

Чим приваблива озерна нерухомість?

Якщо в Іспанії, Італії та інших південних країнах Європейського союзу люди купують курортну нерухомість біля моря, то в Фінляндії купують будинки у найчистіших смарагдових озер. Котеджі біля озер мають безліч переваг. Уздовж берегової лінії можна зустріти безліч різноманітних споруд: від простеньких будиночків (вторинна нерухомість) до нових котеджів і таунхаусів, побудованих з урахуванням дотримання сучасних технологій, що допомагають зберігати тепло і електроенергію.

Озера приваблюють любителів природи північної смуги красою ландшафту і буйством хвойних лісів. Звичайно ж, будинок біля озера в Фінляндії – це справжній рай для любителів якісної літньої і зимової риболовлі. Місцеві водойми багаті різними видами водних мешканців: лосось, форель, судак, окунь, щука, таймень, минь, сайменская нерпа і багато інших (всього налічують близько 67 видів риб).

Як правило, у більшості будинків є власна берегова лінія з причалом і досить просторий земельну ділянку, тому навіть галасливі і веселі сусіди не завадять вам насолоджуватися самотою з природою.
До того ж, подібна нерухомість знаходиться зовсім близько від кордону з Росією, але вже на території Євросоюзу, що саме по собі є жирним плюсом, обіцяє певні переваги власникам.

Озерна система Фінляндії

Озера у Фінляндії з’явилися в результаті танення льодовиків. Багато з них знаходяться в центральній частині Фінляндії, і утворюють так зване озерного плато. Найбільшими вважаються озера Сайма, Пяйянне, Оулуярви, Нясіярві і Інарі.

Всі озера проточного типу і з’єднуються один з одним павутиною річок, а останні, в свою чергу, з’єднують озера з морями. Ще однією важливою рисою озерного плато цієї країни є те, що на озерах розкидано безліч островів (всього 179 584), які нерідко є самостійними об’єктами нерухомості.

Найпопулярнішим для покупки нерухомості серед росіян є озеро Сайма, і на те є кілька причин. Головна причина цілком очевидна – це озеро ближче всього знаходиться до кордону з Росією. Друга – це те, що воно найбільше у Фінляндії і четверте за величиною у всій Європі. Це ціла озерна система з величезною кількістю островів – їх налічується близько 14 000. Озерна площа Саймы – 4 400 кв. м., довжина – 194 км.
Берегова лінія Саймы розтяглася на 15 000 кілометрів, тож кожен знайде собі саме той куточок, який йому по душі.

Будинок біля озера в Фінляндії

Найбільшим попитом користуються будинки, що простяглися вздовж узбережжя Саймы. Особливо популярна вторинна нерухомість. Часто це колод будинки, переважно не дуже великі, з усіма зручностями, але без особливих вишукувань. Обов’язковим для фінів є наявність сауни – ця народна забава в пошані і в наших співвітчизників.

До будинку біля озера додається земельна ділянка значної площі. Кілька гектарів землі – такі ж звичні для фінів розміри, як для росіян шість дачних соток. Як правило, є власна берегова лінія, нерідко з причалом. На ділянці можуть бути додаткові споруди.

Перед покупкою потрібно як слід придивитися до будинку та комунікацій – деякі досить старі споруди вимагають чималих грошових вкладень у капітальний ремонт або проведення нових комунікацій. Зверніть увагу і на те, що багато будинки літнього типу та не призначені для перебування в зимовий період, а зими у Фінляндії досить суворі. Відповідно, ціна на такі об’єкти буде нижче, ніж на будинки для постійного проживання.

Купуючи нерухомість у озера, більшість росіян розглядають її як європейської дачі, де можна відпочивати в теплу пору року. Якщо ви любитель зимової риболовлі, а куплений будинок обладнаний якісною системою обігріву, то проводити час на озері, покритому льодом (у період з грудня по травень), а зимові вечори проводити у власній сауні за чашкою чаю буде одним задоволенням. Але все ж не варто забувати, що

Фінляндія – північна країна. Взимку озера остигають і покриваються товстим шаром льоду, а сонце світить п’ять годин на добу. У лютому, який тут вважається найбільш суворим місяцем, морози можуть доходити до – 40°.
Дізнатися історію зацікавив будинку досить просто – все перебудови і зміни, що відбувалися з ним, зафіксовані в спеціальному паспорті, який є у кожного будови. Тому у ріелторів або колишніх власників не залишиться шансів приховати від вас важливу інформацію. У такому паспорті вказано не тільки точну адресу будівлі і її господар, але і відображена вся історія реконструкцій від моменту його зведення. У документі зафіксована планування, схема розташування всіх комунікацій і навіть будівельні матеріали, які були використані при будівництві.

Ціни на озерні будинку можуть суттєво відрізнятися в залежності від якості будівництва, площі дільниці та інших характеристик. Наприклад, дерев’яний будинок біля озера площею 81,6 кв. м в Савонлінна з ділянкою 0,5 Га можна купити за 149 000 євро. Можна знайти пропозиції за 200 000 – 300 000 євро. Любителі підвищеного комфорту можуть знайти особняки за 1 000 000 – 2 000 000 євро.

Земельні ділянки

Також на берегах озер можна придбати ділянку землі під забудову. При покупці вам видадуть пакет документів, в яких буде чітко прописано, якого типу будинок буде побудований, який він буде площі (дозволена площа забудови будинку і можливих додаткових будівель), якої висоти, а також яким буде відстань від берега озера до будинку.

Обов’язковим є дозвіл на будівництво, яке дійсно протягом трьох років з моменту видачі. У більшості випадків ділянки продаються з уже готовим роздільною здатністю.

Ділянка під будівництво обійдеться вам на 10-20 % дешевше, ніж земля з готовим будинком. Наприклад, ділянка землі площею 2000 кв. м у селищі Сулкава на березі Саймы можна придбати за 12 000 євро.

Варто врахувати ще й той факт, що при зведенні будинку іноземним громадянам дозволено користуватися послугами лише фінських будівельних компаній і ніяких інших.

Апартаменти

У великих містах, розташованих біля озер, асортимент нерухомості більше. Тут можна купити апартаменти будь-якого класу – від економ до елітних. Також тут не менш популярні таунхауси і різні типи котеджів. Є навіть цілі житлові селища, в яких живуть переважно росіяни. При купівлі квартир у Фінляндії новий власник отримає всю інформацію про плани проведення робіт у будинку на рік. Ця інформація важлива для покупця, від виконання ремонтних робіт на загальних площах будівлі буде залежати розмір майбутніх комунальних платежів.

Найпопулярнішими містами, розташованими поблизу озер, є Лааппеэнраанта, Іматра, Руоколахти, Савонлінна, Міккелі і багато інші населені пункти поменше. Іматра для петербуржців – це практично дача, тільки європейська. І це не дивно, адже місто біля озера знаходиться на самому кордоні з Росією, всього в 7 км від Світлогорська. У південній частині озера Сайма розташувався інший, не менш популярний серед іноземних покупців місто Лааппеэнраанта. Це популярний туристичний та освітній центр.

Ще одним позитивним фактором, який говорить на користь покупки нерухомості в південній частині Фінляндії, є досить невисокі ціни на квартири: можна знайти двокімнатні апартаменти вартістю від 40 000 євро.

Острови

Втім, якщо ви любите все незвичайне, то можете придбати для себе і сім’ї цілий острів на одному з озер. Він може бути з вже побудованим будинком або дозволом на будівництво, а може бути нежилим, з незайманих лісом.

Наприклад, безлюдний острів 10,4 Га з хвойними деревами та дозволом на будівництво чотирьох – п’яти будинків обійдеться в 700 000 євро. Якщо цілий острів не потягніть, то можна придбати нерухомість на острові. Наприклад, за будинок на острові з власної береговою лінією, площею 49 кв. м і ділянкою 55,40 соток, 9 км від суші власники просять всього 89 000 євро.

Особливості придбання нерухомості в Фінляндії

Для російських громадян немає обмежень на покупку житлової та комерційної нерухомості в Фінляндії. Сама процедура покупки не складна – достатньо буде звернутися в одне з ліцензованих агентств нерухомості, які візьмуть всі турботи по оформленню документів на себе. Сама ж процедура купівлі-продажу займе близько двох тижнів. Не забудьте про одночасне податок на нерухомість, який при купівлі будинку або земельної ділянки дорівнює 4 % від вартості, а на придбання квартири – 1,6 %. Ставши повноправним власником, доведеться виплачувати і щорічний податок: на ділянку – від 30 до 89 євро, на будинок вартістю 250 000 євро – близько 200 євро в рік.

В цілому ж, покупка нерухомості в Фінляндії буде відмінним варіантом для проведення власного дозвілля і вигідним придбанням для подальшої здачі в оренду.

Екологічна ситуація в цій країні вважається однією з найбільш сприятливих в Північній Європі, соціальна і політична обстановка стабільна, а близькість з Росією і досить прийнятні для наших співгромадян ціни роблять місцеву нерухомість не тільки бажаною, але й доступною. До того ж самі фіни схожі на росіян за менталітетом і завжди доброзичливі до новим іноземним сусідам.

Володіння власним будинком у Фінляндії дасть вам право отримати річну шенгенську візу на 180 днів (90 днів у кожному півріччі). Також у вас буде можливість подати документи на отримання виду на проживання.