У Донецьку на 20 пропозицій всього один покупець житла

Сьогодні в Донецьку ринок вторинної нерухомості перебуває у занепаді. Єдиний сегмент, який все ще затребуваний, – це економ клас.

Як повідомили в управлінні Донецької обласної ріелторської палати, сьогодні на ринку “вторинки” затребуваний, в основному економ клас. Якщо покупець заможна, то він буде купувати житло в новобудовах.

В “хрущовках” і “брежневках” покупці беруть квартири тільки в тому випадку, якщо їх господарі готові добре скидати ціни.

Як повідомляється, в основному, продають житло в Донецьку до 400 тис. грн. (або до 50 тис. умовних одиниць).

“В середньому ціни на середньостатистичну донецьку квартиру, розташовану недалеко від центру становлять: 1-кімнатна – від $ 38 тис. і вище, 3-кімнатна — від $ 50 і вище”, – розповів голова правління Донецької обласної ріелторської палати Володимир Андрусевич.

Він зазначає, що сьогодні, головною особливістю ринку нерухомості Донецька і раніше є “перевага” покупця над продавцем. На запит першого сьогодні припадає до 20 пропозицій житла. Тому реальні угоди укладаються, як правило, з великим дисконтом. Однак не варто забувати, що ціни на житлову нерухомість сьогодні, як ніколи, залежать від конкретних особливостей “квадратних метрів” (поверховості, ремонту тощо).

Експерт відзначає, що в даний час місцевий ринок більш менш активізувався:

“Сезонність, звичайно, відчувається, ділова активність підвищується. Почали з’являтися замовлення по оренді квартир. А цей сегмент ринку нерухомості завжди є локомотивом, який витягує весь ринок у цілому”.