У Дніпропетровську розпочали будівництво двох будинків за програмою «Доступне житло»

На житловому масиві «Лівобережний-3» у Дніпропетровську будівництво мікрорайону доступного житла продовжується – вже забито палі для зведення наступних двох п’ятиповерхових будинків.

Про це повідомив губернатор Олександр Вілкул під час наради про хід реалізації в Дніпропетровській області Соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло».

Нарада пройшла за участі віце-прем’єр-міністра України – міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова.

Три роки тому під керівництвом Олександра Вілкула розпочато системне розвиток Дніпропетровської області в рамках Програми реформ Президента України Віктора Януковича. Спільно з провідними зарубіжними і вітчизняними експертами була розроблена Комплексна стратегія розвитку регіону, в рамках якої були визначені пріоритетні кластери розвитку регіональної економіки. Серед них і розвиток кластеру будівництва.

«У рамках Соціальних ініціатив нашого Президента і розвитку кластеру будівництва на Дніпропетровщині першої в Україні розпочато пілотна реалізація проекту «Доступне житло».

Зокрема, в Дніпропетровську на житловому масиві «Лівобережний-3» розпочато будівництво цілого мікрорайону доступного житла. Для цього обласною владою було безкоштовно надано ділянку землі. За рахунок обласного бюджету була розроблена проектно-кошторисна документація. Були підведені комунікації – газ, вода, каналізація, електромережі, телефонний зв’язок. За рахунок такого підходу було забезпечено суттєве зниження вартості одного квадратного метра житла, яка зараз становить 4800 грн. Це на 30-40% дешевше середньоринкової ціни в Дніпропетровську», – сказав Олександр Вілкул.

4 жовтня 2012 р. Президент України Віктор Федорович Янукович відкрив перший будинок за проектом «Доступне житло» на житловому масиві «Лівобережний-3» у Дніпропетровську.

«На сьогодні будівництво на «Лівобережному-3» триває. Забиті палі під будівництво наступних двох будинків. Всього на цьому житловому масиві буде збудовано 16 п’ятиповерхових будинків на бо.Вілкул.

Він підкреслив, що за аналогічним принципом земельні ділянки під будівництво доступного житла, крім Дніпропетровська вже виділені в Кривому Розі, Новомосковську, Нікополі та Павлограді.

Борис Колесніков оглянув у Дніпропетровську будівельний майданчик на житловому масиві «Лівобережний-3», де зводиться мікрорайон доступного житла, та вже побудовано і введено в експлуатацію перший житловий будинок.

Міністр інфраструктури України зазначив, що цей проект – високої якості, а заслуга обласної влади у тому, що реалізує його швидко та якісно.

Всього в Україні, за словами Бориса Колеснікова, у рамках програми «Доступне житло» в 2013 р. планується побудувати 10 тис. квартир, а до 2015 року – вийти мінімум на 100 тис. квартир.

Дніпропетровська область має потужну будівельну індустрію, яка забезпечена висококваліфікованими кадрами. В області в будівельній галузі діє 510 підприємств, на яких працює понад 25,5 тис. осіб.

За 2012 р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 3,7 млрд. грн. Це на 11,3% більше, ніж за аналогічний період 2011 р. У тому числі введено в експлуатацію понад 177 тис. кв. м житла. Це майже в півтора рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Всього з 2010 р. в області під керівництвом губернатора Олександра Вілкула введено в експлуатацію понад 630 тис. кв. м житла. Завдяки цьому працівники бюджетної сфери та пільгові категорії громадян з 2010 р. безкоштовно отримали близько 700 квартир.

У рамках розвитку кластеру будівництва на Дніпропетровщині впроваджуються сучасні технології навчання студентів будівельних спеціальностей. У цьому навчальному році будуть відкриті кафедри профільних вузів безпосередньо на провідних будівельних підприємствах регіону, на яких студенти будуть отримувати необхідний рівень навичок роботи на сучасному обладнанні і техніки та за новітніми будівельними технологіями.

Аналогічний підхід вже впроваджується у професійно-технічній освіті для забезпечення ринку кваліфікованими кадрами будівельних спеціальностей.