У чиновників Черкас прокинувся апетит

Влада Черкас має намір затвердити новий Порядок проведення аукціонів на право оренди земельних ділянок. Проект документа був оприлюднений для громадського обговорення в середині березня. Його головною новацією є прив’язка стартової вартості оренди ділянки до його площі.

Для наділів до 2 тис. кв. м вона становитиме 10% від нормативно-грошової оцінки землі, від 2 до 10 тис. кв. м — 5%, а для ділянок площею понад 10 тис. кв. м — 3%. Начальник управління земельних ресурсів департаменту містобудування Черкаської міськради Руслан Алдаганов пояснює, що при кожному кроці учасникам торгів дозволено підвищувати ставки не менш ніж на 0,5%. Тому реальний розмір плати за користування землею буде вище. Але максимальна орендна ставка складе не більше 12% від нормативно-грошової вартості ділянки — таке обмеження містить земельне законодавство України.

Переглянути правила проведення торгів чиновників змусив підвищений інтерес до міських наділів. Торік Черкаси провели три аукціони, на яких продали право оренди п’яти земельних ділянок. Нові правила хочуть апробувати на наступному конкурсі, на який буде виставлено 16 наділів, призначених для розміщення тимчасових споруд, будівництва житлових будинків і виробничих цехів. Але з-за жадібності чиновників його результати можуть виявитися не такими успішними, як результати попередніх торгів.

Опитані місцеві підприємці вважають, що орендарі земельних ділянок площею до 20 кв. м, на яких розміщуються тимчасові споруди, безболісно переживуть підвищення орендної плати. А ось інвесторів будівництва торгових та офісних центрів або супермаркетів апетити черкаських чиновників можуть відлякати.

До того ж деякі положення Правил суперечать Земельному кодексу України, на підставі чого проведені за цими правилами торги можна оскаржити в суді і визнати недійсними. “Наприклад, у проекті рішення зазначено, що організатором торгів виступає управління земельних ресурсів виконкому, тоді як ці функції має виконувати міськрада”, — підкреслив президент Асоціації “Земельний союз України” Андрій Кошиль.