У Чернівцях розкуповують житло невеликій площі

Наприкінці минулого року на ринку нерухомості Чернівців спостерігається пожвавлення. В основному покупці купують одно-і двокімнатні квартири.

Про це повідомив директор одного з агентств нерухомості Чернівців Сергій Босовик.

За його словами, зараз з’явилися клієнти, які повернулися на свята з-за кордону. Саме вони купують однокімнатні та двокімнатні квартири.

Босовик зазначає, що сьогодні величезним попитом користуються квартири площею 35-40 квадратних метрів. На думку фахівця, попит на таку нерухомість пояснюється тим, що людям не вистачає грошей.

«Криза чи ні, але перед святами приїжджають працівники і направляють зароблені гроші в нерухомість. Тому рух тут є», – говорить генеральний директор фірми “Чернівціжитлобуд” Василь Мороз.

Він також зазначив, що близько 60-70 відсотків того, що купують, складають одно-і двокімнатні квартири.

Фахівці зазначають, що за останні два роки попит на квартири в новобудовах Чернівців зріс у 6 разів. Цей факт пояснюють тим, що сьогодні первинне житло коштує дешевше, ніж вторинне і краще за якістю.

«Адже ми все робимо, зокрема індивідуальне опалення, а також дозволяє клієнту робити вільне планування. Тобто людина може з двокімнатної квартири – 60 квадратних метрів – зробити трикімнатну, а може з трикімнатної зробити двокімнатну або дизайн-студію», – повідомив у свою чергу директор “ВАТ-ПМК-76” Василь Каглянчук.

За його словами, у 2012 році було продано на 15-20 відсотків більше квартир, ніж у попередньому.

«Зараз ми також забудовуємо три великі мікрорайони, це на Російській, 237, Червоноармійській, 150, і на проспекті Незалежності, 116. У кожному з цих районів будуємо від 200 до 300 квартир з офісними приміщеннями та квартирами соціального призначення», – говорить Каглянчук.

У свою чергу директор агентства нерухомості Сергій Босовик зазначає, що тенденція, коли люди більше цікавляться новобудовами є, але не тому що вони дешевші.

За його словами, в першу чергу на «первинці» звертають увагу на якісне житло, тому що його не так багато в місті. Також новобудови людей цікавлять лише ті, що вже або на 100 відсотків готові, або коли вже підняли будинок до четвертого-п’ятого поверху. Якщо є готовність хоча б 40-50 відсотків, то забудовникам тоді вже легше знаходити клієнтів.

Сьогодні в новому житловому фонді квадратний метр становить майже 950 доларів, а в старому за 850 доларів за метр можна купити цілу квартиру, зазначає С. Босовик.

За його словами старий фонд Чернівців завжди краще щодо нового місця розташування.